1 Haziran'a kadar kongreler yasak değil miydi?

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın bizzat televizyon, gazete ve sosyal mecrada yaptığı, kongre ve genel kurulların 1 Haziran tarihine kadar yapılmasının olmayacağına ilişkin açıklamasına rağmen, Basın İlan Kurumu Anadolu Gazete Temsilcileri seçimi bir oldu bittiyle yapıldı.

1 Haziran'a kadar kongreler yasak değil miydi?
1 Haziran'a kadar kongreler yasak değil miydi? Yalçın AKBULUT
Bu içerik 92 kez okundu.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan BİK Anadolu Gazeteleri Sahipleri Temsilci Adayı Nevşehir Kapadokya Muşkara Haber Gazetesi Sahibi Bayram Ekici, bu haksız, hukuksuz ve ben yaptım oldu anlayışıyla yapılan bu seçimin yeni bir şaibeye parantez açtığını söyledi.

BİK Gazete Sahipleri Temsilci Adayı Bayram Ekici, yaptığı yazılı açıklamada,

"Basın ilan Kurumu Anadolu Gazete sahipleri seçiminde yeni bir skandala daha imza atıldı. Şöyle ki; haksız ve hukuksuz bir şekilde yapılmasına karar verilen Anadolu Gazete sahipleri seçimi oldu bitti ye getirilerek saat 10:00’da başlayıp 2 saatte bitirildi. Öğleden sonra oy kullanmaya gelecek Gazete sahiplerine fırsat bile verilmedi. 940 civarında olan Gazete sahiplerinden yarısına yakın gazete sahibine oy kullanma imkânının verilmemesi şaibelere yeni bir şaibe daha eklemiş oldu. 2 Mayıs tarihinde geçerli olan vekâletlerle oy kullanılması dolayısıyla Gazete sahiplerinin vermiş olduğu yetkiler suistimal edilmiş, BİK Yönetimi vekaletleri 21 Mayısta geçerli sayarak Gazete sahiplerinin iradesine müdahale etmiştir. Aynı zamanda Cumhurbaşkanlığı kararnamesine göre 1 Haziran’a kadar her türlü toplantı ve kongrelerin yapılması yasak olmasına rağmen seçimin yapılmasını dolayısıyla ayrı bir hukuksuzluk olarak görüyoruz. Durumu kamuoyunun bilgisine sunuyorum” görüşlerini dile getirdi.

#BİK seçimi#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı