DEVA Kocaeli: “Benzin zammı insafsızlık”

DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç, “Ülkenin yedek akçesi 130 Milyar doları buhar edenler, Almanya’dan alacakları aşıların parasını da benzin zammı ile birlikte yine millete ödetirken bir de utanmadan bedava aşı yapıyoruz diyorlar” dedi.

DEVA Kocaeli: “Benzin zammı insafsızlık”
DEVA Kocaeli: “Benzin zammı insafsızlık” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 78 kez okundu.

Genel Başkanlığını Ali Babacan’ın yaptığı Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç akaryakıta ve LPG’ye yapılan zam üzerine bir açıklama yaptı. DEVA Partisi Kocaeli İl Başkanı Adem Koç: “Üzülerek görüyoruz ki, akraba bakanla birlikte tek adam yönetiminin milletin yedek akçesi olan 130 Milyar doları liyakatsiz bir yönetimle buhar etmesinin ardından Almanya’dan ithal edilecek aşıların parasını da şimdi vatandaştan insafsızca alıyorlar. Esnafa 3,5 bin lira yardım edeceğiz deyip, ardından yardımlar daha başlamadan yapılan ve bazı kalemlerde neredeyse ÖTV üzerinden % 200’e varan akaryakıt ve LPG zammı tek kelime ile kaşıkla verip, kepçeyle almaktır. İnsanların geçim sıkıntısı çektiği bir dönemde bu insafsızlık değil de nedir? Aylardır kepenk dahi açamamış esnafa yardım ediyor görünüp, yapılan bu zam ile aslında esnafın tabutuna da son çiviyi çakmış olmaktadırlar” dedi.

KESKİN SİRKE KÜPÜNE ZARAR

Benzine yapılan zam ile birlikte çiftçinin mazot ve üretim maliyetlerinin daha da arttığını belirten Koç: “Ayrıca bütün kalemlerde nakliye bedellerinin de korkunç derece artacağı ve bunun tüketiciye yani bütün vatandaşlara yansıyacağı aşikârken; milleti saf yerine koyarak ‘Fiyat ayarlaması yaptık’ demek ise tek kelime ile vurdumduymazlıktır. Ama vatandaşlarımız ve hemşerilerimiz emin olsun ki, keskin sirke küpüne zarardır. Nihayetinde liyakatsiz bir yönetim, er veya geç seçime gidecek ve ülkenin devasına kavuşmasının önünü açacaktır” ifadelerinde bulundu.

#deva#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı