Sakarya Kent Etiği ile ‘en iyi uygulama’ya başvurdu

Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimler Dünya Teşkilatı (UCLG) tarafından her yıl düzenlenen “Vatandaş Katılımında En İyi Uygulama” yarışmasına bu yıl Sakarya Büyükşehir’den bir proje katıldı.

Sakarya Kent Etiği ile ‘en iyi uygulama’ya başvurdu
Sakarya Kent Etiği ile ‘en iyi uygulama’ya başvurdu Yalçın AKBULUT
Bu içerik 71 kez okundu.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, UCLG-Uluslararası Katılımcı Demokrasi Gözlemevi (IOPD) tarafından her yıl verilmekte olan ‘Vatandaş Katılımında En İyi Uygulama’ yarışmasına ‘Sakarya Kent Etiği Bildirgesi’ile başvuru yaptıklarını belirtti.  

İlk 53 proje arasında yarışan ‘Sakarya Kent Etiği Bildirgesi’ için oy kullanan Başkan Yüce, “Şehrimizde bulunan üniversite, STK’lar, özel sektör temsilcileri, esnaf ve sanatkâr odaları, yerel yöneticiler ve kamu kurumları ile yapmış olduğumuz çalıştaylar  ile birlikte yaşam ilkelerini yerelde daha iyi bir şekilde kullanabilmek, kentin kentliler üzerindeki haklarında farkındalık oluşturmak amacıyla ‘Sakarya Kent Etiği Bildirgesi’ hazırlanmıştır” dedi. Başkan Yüce, önümüzdeki süreçte kamuoyuna mal etmek için sahada çalışmalar yapılacağını kaydetti.

#başkan yüce sakarya#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama