Yeme içme sektörü 1 Haziran’a hazırlanıyor

1 Haziran’da kapılarını açmaya hazırlanan yeme-içme sektörü genelge için hazırlık yaparken, saat sınırının da kaldırılması talep ediliyor.

Yeme içme sektörü 1 Haziran’a hazırlanıyor
Yeme içme sektörü 1 Haziran’a hazırlanıyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 95 kez okundu.

Paket servisle ayakta kalmaya çalışan sektör, 1 Haziran’da kademeli normalleşmeyle kapılarını açmaya hazırlanıyor. Sektör yeni normalleşme öncesinde bir genelge yayımlanmasını bekliyor.

Sabah’tan Betül Alakent’in haberine göre sektör temsilcileri, hangi koşullarda açılacağını bilemediklerini, o nedenle acilen genelgenin yayımlanması gerektiğini ifade etti. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl, 1 Haziran’da kapılarını açmayı öngördüklerini söyledi.

“Öncesinde bir genelge yayımlanmasını bekliyoruz” diyen Bingöl, “Çünkü olası bir açılma öncesinde hazırlığımız bir haftayı buluyor. Bizim değil bir hafta bir gün dahi kaybedecek gücümüz yok” dedi. Birçok restoran ve kafenin çalışanlarını izne gönderdiğini anlatan Bingöl, “Ayrıca bizim küçük tadilatlarımız, ürün siparişlerimiz de oluyor. Bunlar ise bir program dahilinde gerçekleşiyor. Sadece restoran sahipleri değil bizim tedarikçilerimiz de program yapabilmek için genelge bekliyor. Nasıl açılacağımıza dair bir hemen bir genelge yayımlanması gerekiyor. Biz son dakikacı değiliz” diye konuştu.

#yeme içme sektörü#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama