Başkan Sarı'dan açıklama

Proje gerçekleştirildiğinde; hem Amasya Belediye'sinin gelirlerini artıracak hem de şehrin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak.

Başkan Sarı'dan açıklama
Başkan Sarı'dan açıklama Yalçın AKBULUT
Bu içerik 74 kez okundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı tarafından Türkiye'de belediyeler arasında ilk olma özelliği taşıyan 40 milyon liralık çevreci HES'in temeli geçtiğimiz ay düzenlenen törenle atıldı.
Amasya için en büyük yatırımlardan biri olan HES Proje'sinin çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.
Proje gerçekleştirildiğinde; hem Amasya Belediye'sinin gelirlerini artıracak hem de şehrin ekonomik kalkınmasına katkı sağlayacak.
İki yıllık mücadelemiz sonunda HES projemizin temelini geçtiğimiz ay attık. Şimdi de çalışmalarımıza tüm hızımızla devam ediyoruz diyen Amasya belediye Başkanı Mehmet sarı, Projemiz tamamlandığında Amasya'nın kaynaklarını Amasya'ya kazandırmanın, Amasya'nın suyunu Amasyalıya içirmenin sevincini yaşayacağız. 
Amasyalının geri almak için çok mücadele verdim. Çok şükür Amasya'nın hakkı olanı da alabildik. Bana inandınız bana güvendiniz dualarınız ve desteğinizle yanımda oldunuz. Bu sebeple teşekkür ediyor hepinizden Allah razı olsun. 
Her işimizi kanunlara ve kurallara uygun yapıyoruz. Kaynaklarımızı Amasya'mız için harcıyoruz. İnşallah projemiz tamamlandığında şehrimizin ekonomik kalkınmasına büyük bir katkı sağlayacak. Belediyemizin gelirlerini artırarak rekabet gücünü yükselteceğiz. Amasya'mıza Türkiye'nin en temiz ve en ucuz suyunu içireceğiz. 
Projemizle beraber artık kaynaklarımızı kendimiz kullanacak ve üretici olacağız. Havayı da, çevreyi de koruyacağız. Çünkü su, güneş ve rüzgârdan üretilen enerji, havayı koruyan temiz enerjidir. Biz de çevreye duyarlı örnek bir santrali inşa edeceğiz. Yaptığımız yatırımın diğer belediyelerin de örnek alacaklarını düşünüyorum'dedi.

 

#amasya başkan sarı hes#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama