Başkan Hürriyet, Gagauz Dostluk Derneği’ni ağırladı

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kardeş şehir Çadır Lunga’dan gelen Gagauz Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necdet Ertuğrul ve beraberindekileri ağırladı

Başkan Hürriyet, Gagauz Dostluk Derneği’ni ağırladı
Başkan Hürriyet, Gagauz Dostluk Derneği’ni ağırladı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 84 kez okundu.

İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit Belediyesinin Gagauzya’daki kardeş şehri Çadır Lunga’dan gelen Gagauz Dostluk Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Necdet Ertuğrul ile Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmetleri Derneği Başkanı Metin Özkan, Tüm Balkan Derneği Sekreteri Selim Yıldız, Kültür Okulları Kurucusu ve sahibi Ali Aydemir ve Kocaeli Turizm Derneği Başkanı Soner Kılıç’ı makamında ağırladı. Kardeşlik mesajlarının verildiği buluşmada konuklarıyla yakından ilgilenen Hürriyet, belediye çalışmaları hakkında paylaşımlarda bulundu.

Sizinle tanışmak istedik

İzmit Belediyesinin çalışmalarını yakında takip ettiklerini kaydeden Dünya Türkleri ve Akraba Toplulukları Hizmetleri Derneği Başkanı Metin Özkan, “Türk Dünyası Belediyeleri ile Türkiye’de bir etkinlik düzenleyeceğiz. Etkinlik öncesi sizinle tanışmak istedik. İzmit için çok güzel çalışmalar yaptığınızı biliyor, bu çalışmalarınız devam etmesini diliyoruz” dedi. Ziyaret sonrası Necdet Ertuğrul ile Metin Özkan, başkan Hürriyet’e Gagauz Türkleri ve Kırım Türkleri’ni anlatan kitapları, Hürriyet de konuklarına pişmaniye ve İzmit Belediyesi dergilerini hediye etti. 

 

#başkan hürriyet gagavuz türkleri#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama