LÖSEV: “Öncelikle lösemili çocuklar aşılanmalı”

Dünya kamuoyunu çocukluk çağında en sık karşılaşılan kanser türü olan lösemi konusunda bilinçlendirmek, çocukların ve ailelerin karşılaştığı sorunlara karşı toplum duyarlılğını artırmak amacıyla Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası, Türkiye’nin ev sahipliğinde LÖSEV’in öncülüğünde kutlanıyor.

LÖSEV: “Öncelikle lösemili çocuklar aşılanmalı”
LÖSEV: “Öncelikle lösemili çocuklar aşılanmalı” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 107 kez okundu.

BURSA (İGFA) – LÖSEV, uluslararası bu özel hafta dolayısıyla önemli bir çağrıda bulundu. Pandemi sürecinde aşıların önce lösemili çocukların hayatı için devreye alınması gerektiğini kaydeden LÖSEV, COVID’siz bir dünyada “Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftası”nın yeniden coşkuyla kutlanmasını diledi.

Löseminin en yaygın görülme yaşı 2 – 8 yaş aralığı olduğu altı çizilen çağrıda, “Bu yaş grubundaki çocukların ebeveynleri ise çoğunlukla 25 ila 35 yaş grubu arasında yer almaktadır. COVID 19 aşılanması dünyada 4.7; Türkiye’de ise yüzde 20.6 tamamlanmış olmasına rağmen bu yüzdelik grubun içinde 2 – 8 yaş aralığı yüzde 0,049; 25 – 35 yaş aralığı ise yüzde 6.8’in altındadır. Uygulanan yoğun tedaviler ile bağışıklık sistemi düşen Lösemili Çocuklarımızın pandemi sürecinde hayati tehlikeleri de artmaktadır. LÖSEV olarak 20. Uluslararası Lösemili Çocuklar Haftasında çağrımızdır. Ülkemizde sayıları her yıl 4 bini aşkın olan ve dünyada 350 binden fazla lösemili çocukların, ailelerinin ve bu alanda çalışan sağlık ve destek hizmet personellerinin COVID-19 virüsüne karşı aşılanmaları vakit kaybetmeksizin tamamlanmalıdır” ifadelerine yer verildi.

#lösev#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli’de
Kemal Kılıçdaroğlu Kocaeli’de
Türkiye’yi Daha İyi Noktalara Taşımamız Gerekiyor
Türkiye’yi Daha İyi Noktalara Taşımamız Gerekiyor