BAŞKAN SARI;“KADIN VATANDIR, KADIN ÜLKEDİR, KADIN GELECEKTİR”

Belediye Başkanı Mehmet Sarı; 11 adet büfenin anahtarını kadın girişimcilere teslim etti.

BAŞKAN SARI;“KADIN VATANDIR, KADIN ÜLKEDİR, KADIN GELECEKTİR”
BAŞKAN SARI;“KADIN VATANDIR, KADIN ÜLKEDİR, KADIN GELECEKTİR” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 85 kez okundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı “Kadın girişimciye destek” programı kapsamında iş istihdamı sağladığı kadın girişimcilere büfelerin anahtarlarını teslim etti.
Belediye Kültür merkezinde anahtar teslim töreninde konuşan Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı;“ sizler her şeyi bilensiniz, ocağı bilensiniz, evin durumunu bilensiniz, evladın derdi ile dertlenen sizsiniz, kahrı çeken sizsiniz, gözyaşınızı içinize akıtan sizsiniz. Biliyorsunuz hep beraber bir seçim geçirdik, sizler sayesinde seçimi aldık sizler olmayasıydınız biz burada olmazdık. 
Bizim görevimiz ise elimizden geldiği müddetçe sizleri mutlu kılmaktır. Ben söz verdim 2 bin 500 kişiye iş istihdamı dedim. Bu can bedende olduğu müddetçe o söz yerine gelecek. 
Ben bu zamana kadar fakir fukaradan ve hanımefendilerden gelen hiçbir işi geri çevirmedim. 
Amasya'nın menfaatine olan işleri yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Amasya'nın hakkı olan suyu aldık çeşmelerimizde akıyor, üstüne HES kuracağız para kazanacağız, Gözlek tesislerini hizmete sunacağız, pek çok insanımıza iş istihdamı sağlayacak. Daha neler neler olacak. 
Bu şehre bu zaman kadar 130 milyon liralık yatırım yaptık. Sadece pandemi döneminde 17 milyona yakın dezenfekte ilaçları kullandık. Hanımefendiler cenabı hakkın ayrı bir lütfu ve nimetidir, Naziktirler yaradılışı böyledir. Tez kırılır, tez üzülürler, düzenlidirler, tertiplidirler. Sizler için açtığımız büfeleri devreye koyabilirsiniz dükkân sizin, Bugün burada anahtar teslimi yapacağız. Ben kardeşiniz olarak tüm vatandaşlarla ilintili yerleri hanım kardeşlerimize vermek işitiyorum. Çünkü şehire bir edep adap gelir, düzen gelir. Bizim şehrimiz medeniyet şehri, kültür şehri, biz dünyaya entegre ediyoruz şehrimizi. Şehrimize gelenler sizlerden bir şeyler görmeliler. Sizler şehrimizin dünyaya tanıtılmasının müsebbibi, elçileri sizlersiniz. Onun için ilimize nizam gelsin, düzen gelsin diye hanım kardeşlerimize istihdam için büfeler verdik. Kadın vatandır, kadın ülkedir, kadın gelecektir. Her şey sizin hakkınızdır. Büfelerimiz hayırlı uğurlu olsun” dedi.

#başkan sarı amasya#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama