ADD: “Atatürk’e hakaretin adı vatana ihanettir”

Atatürkçü Düşünce Derneği Ayasofya Camisi'nde Atatürk ve arkadaşlarına ‘zalim ve kafir' diye lanet okuyan imam hakkında Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

ADD: “Atatürk’e hakaretin adı vatana ihanettir”
ADD: “Atatürk’e hakaretin adı vatana ihanettir” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 77 kez okundu.

Atatürkçü Düşünce Derneği, Atatürk ve arkadaşlarına hakaret eden imam hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusun ardından adliye önünde açıklama yapıldı. Açıklamaya, ADD İzmit şube başkanı Ahmet Kavas, Gebze şube başkanı Sezer Nilgün Aydın, Yahya Kaptan şube başkanı Bahattin Öztürk ve Derince şube başkanı Nagihan Giray katıldı.

“SÖZ KONUSU SALDIRILAR MİLLETİMİZİN VE DEVLETİMİZİN VARLIĞINA YÖNELİKTİR”
Atatürk’e ve onun kazandırdıklarına kinle, nefretle, hınçla yapılan saldırılara şahitlik ettiklerini belirten Gebze şube başkanı Sezer Nilgün Aydın, “Söz konusu saldırılar milletimizin ve devletimizin varlığına yöneliktir. Cehaletin ve çıkarcılığın teslim aldığı küçük beyinlerin, zavallı sözcüklerini dikkate almıyoruz. Ülkemizin can alıcı ve yakıcı gündemini değiştirme çabalarının da farkındayız. Fakat, Atatürk düşmanı küçük beyinleri kullananları uyarıyoruz. ‘Unutulmamalıdır ki Atatürk’e hakaretin adı vatana ihanettir.’ Bunun altını tekrar tekrar çiziyoruz”
“KENDİLERİNİ, SÖZÜM ONA DİN ADAMI OLARAK İLAN EDENLERİN, TARİHİMİZİ BİLMEDİKLERİ ORTADADIR”
“Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli, Mevlana, Tabduk Emre, Pir Sultan Abdal ve daha nice değerlerimizin coğrafyamıza ektiği birlik, bütünlük ve kardeşlik tohumları; Atatürk Devrimi ile taçlanmış ve güçlenmiştir. Çoğrafyamız da, Bin Ladin ve El Bağdadi gibi isimler çıkmıyorsa, bütün çabalara rağmen kardeşlik kazanıyorsa bunun nedeni, milli benliğimizde yer edinmiş bu değerlerimiz ve Atatürk Devrimi’dir. Kendilerini, sözüm ona din adamı olarak ilan edenlerin, tarihimizi bilmedikleri ortadadır. Geçtiğimiz Cuma günü Ayasofya’da bir eski imamın, devlet ricalinin gözlerine baka baka sarf etme cüretinde bulunduğu hezeyan dolu sözcükleri, milletimize ve yargıya havale etmekteyiz” İfadeleri kullanıldı.

#ADD ATATÜRK#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı