Yüzde 99 engelli Canan’ın büyük başarısı

Gebze Atlı Spor Kulübü sporcusu olan ve yüzde 99 engelli raporu bulunan Canan Doğan, 28-29 Mayıs 2021 tarihinde KCC İstanbul’da yapılan Türkiye Binicilik Federasyonu Para At Terbiyesi Ulusal Sporcu Sınıflandırması ve Klinik Çalışmalarına katıldı.

Yüzde 99 engelli Canan’ın büyük başarısı
Yüzde 99 engelli Canan’ın büyük başarısı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 96 kez okundu.

GRADE 1 (Seviye 1) kategorisinde yarışmasına karar verilen Türkiye’nin ilk ve tek bayan sporcusu Canan Doğan’a Türkiye Binicilik Federasyonu tarafından seviye tespit belgesi takdim edildi. Atilla isimli at ile katılım sağlayan Canan Doğan’a en büyük desteği ise Gebze Atlı Spor Kulübü başkanı Halit İpek verdi.

Engelli birey ve sporcular desteklenmeli

Engelli bireyler noktasında hiç bir fedakarlıktan kaçınmayan, her türlü desteği yüzde 100 burs kapsamında karşılayan ve böyle sporcuları Gebze ve Türkiye adına yarışabilecek seviyeye ulaştıran kulüp başkanı Halit İpek, “Seviye tespit noktasında Fransız Doktorun ifadesi ile yüzde 99 engelli raporu olan bir bireyin böyle bir duruma gelmesi imkansız gibi. Canan Doğan’ın gelmiş olduğu bu durumdan daha ileriye ve daha güzel başarılara ulaşabilmesi için mutlaka kamu ve yerel yönetimlerin desteğine ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak ne yazık ki hiçbir kurum ve kuruluştan engelli birey ve sporculara herhangi bir destek yapılmıyor. Bu çocuklarımıza destek olunması halinde Türkiye’de değil Uluslararası yarışmalarda çok daha güzel neticeler alacağımız kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.

#gebze atlı spor kulübü enegelli canan#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı