“Karasu Belediyesi’nden Rayiç Bedeli Kolaylığı”

Karasu Belediyesi, Karasu Tapu Müdürlüğü ile yeni bir uygulama başlatarak rayiç bedelleri elektronik ortama taşıdı. Uygulama sayesinde, vatandaşlar taşınmazlara ilişkin işlemlerini artık belediyeye gitmeden yapabilecek.

“Karasu Belediyesi’nden Rayiç Bedeli Kolaylığı”
“Karasu Belediyesi’nden Rayiç Bedeli Kolaylığı” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 101 kez okundu.

Karasu’da, vatandaşlar için kolaylık sağlayacak bir uygulama hayata geçirildi. Karasulu Hemşehrilerin tüm işlemlerini hızlı ve güvenli yapabilmeleri için çalışma yürüten Karasu Belediyesi ile Karasu Tapu Müdürlüğü arasında gerçekleştirilen görüşmelerin ardından tapu işlemlerinde gerekli olan rayiç bedel belgesi için belediyeye gidilmesine gerek kalmadı.

Yeni uygulama sayesinde, işlemler artık elektronik olarak gerçekleştirilecek. Karasuluların, taşınmaz işlemlerinde Karasu Tapu Müdürlüğü’ne gitmeleri yeterli olacak. Tapu görevlileri, elektronik ortamda belediyenin sistemini görüntüleyerek vatandaşların almak ya da satmak istedikleri gayrimenkulun rayiç bedellerini görerek işlem yapabilecekler.

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Karasu Tapu Müdürlüğü ile imzalanan protokol ile birlikte vatandaşların tapu işlemleri için belediyeye gelmesine gerek kalmadığını belirterek, emlak rayiç değer işlemlerinin online ortamda daha hızlı ve daha kolay bir biçimde halledilebileceğini söyledi.

#karasu tapu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı