MİNİKLER SARI’YI ‘ÇEVRECİ DOSTU BAŞKAN’ İLAN ETTİ

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya ve beraberindekiler Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret etti. Ziyarette minik öğrenci Aymira Kurt Başkan Sarı’yı ‘Çevre Dostu Başkan’ ilan etti.

MİNİKLER SARI’YI ‘ÇEVRECİ DOSTU BAŞKAN’ İLAN ETTİ
MİNİKLER SARI’YI ‘ÇEVRECİ DOSTU BAŞKAN’ İLAN ETTİ Yalçın AKBULUT
Bu içerik 73 kez okundu.

5 Haziran Dünya Çevre Günü nedeniyle, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, Müdür Yardımcısı Osman Tok, Çevre Yönetimi Şube Müdürü Sevim Söküt, kurum çalışanları ve minik öğrenciler, Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı’yı makamında ziyaret ederek, çiçek takdim ettiler. Başkan Sarı ile bir süre sohbet eden Minik öğrenci Aymira Kurt kendisini ‘Çevreci Dostu Başkan’ ilan etti.

‘ÇEVRECİ BELEDİYECİLİK ANLAYIŞI İLE HİZMET EDİYORUZ’

Geleceğin teminatı çocuklara çevre bilinci ve doğa sevgisini aşılamanın asli görevler arasında yer aldığını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı konuşmasında şunları kaydetti;

“Bu konuda hepimiz üstümüze düşeni yerine getirmeliyiz. Amasya Belediyesi olarak bizler doğa dostu ve çevreci belediyecilik anlayışı ile hizmet ediyoruz. Çevremiz, sokaklarımız, caddelerimiz her daim temiz ve yeşil... Yaşanabilir bir şehir ve gelecek nesillere temiz bir doğa bırakmak için biz gece gündüz demeden çalışıyoruz. Hemşehrilerimizden de çevremizi temiz tutma, koruma ve sorumlulukları konusunda duyarlılık bekliyoruz. Yaşadığımız bu güzel şehre karşı hassasiyet göstermek önemli bir vatan borcudur. Vatansever olmak sadece söylemle olmaz, fiiliyatla, vatanımıza olan görevlerimizi yerine getirmekle olur. Tüm hemşehrilerimizin bu hassasiyetle yaşamalarını diliyorum ve bu vesileyle çevre günlerini kutluyorum. Çevre günü sebebiyle bizleri Çevreci Başkan olarak onure eden misafirlerimize teşekkür ediyor, 5 Haziran Dünya Çevre Günlerini kutluyorum” dedi.

Başkan Sarı’nın büyüdüğün zaman ne olacaksın sorusuna Başkan olacağım cevabını veren minik Aymira Kurt, koltuğundan kalkan Sarı’nın yerine birden oturdu. Başkan Sarı durumu görünce şaşkınlık yaşayarak, kendisini alnından öpüp tebrik etti.

#başkan sarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
 Bakan Karaismailoğlu’ndan  Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Bakan Karaismailoğlu’ndan Başkan Büyükgöz’e Ziyaret
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama
Erdoğan’la bir araya gelen Macron’dan ilk açıklama