Türk Kızılayı’nın 153. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı

Savaş alanlarında yaralanan ya da hastalanan askerlere, hiçbir ayrım gözetmeksizin yardım etmek amacıyla temelleri atılan Türk Kızılayı, bir asrı aşkın süredir gönüllülük esasına dayalı hizmetleriyle, milletimizin hasletlerini en güzel şekilde yansıtmaktadır.

Türk Kızılayı’nın 153. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı
Türk Kızılayı’nın 153. Kuruluş Yıldönümü Kutlama Mesajı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 89 kez okundu.

Dünyanın neresinde olursa olsun, muhtaç, korunmasız ve zor durumda olanlara yardım eli uzatan Türk Kızılayı’nın hizmet anlayışı; Aziz Milletimizin yardımseverliğini, misafirperverliğini ve yüce gönüllülüğünü temsil etmektedir.

Kızılay, Pandemi sürecinde de Vefa Sosyal Destek Grupları ile birlikte 65 yaş ve üstü büyüklerimizin, kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için canla başla görev yapmaktadır.

Kızılay’ı desteklemek için maddi, manevi bütün imkânlarıyla seferber olan milletimiz, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkmayı bir insanlık görevi olarak benimsemiştir. Kızılay’ın insanlara en iyi ve kaliteli hizmeti sunma anlayışıyla çalışmalarını devam ettireceğine, vatandaşlarımızın kan bağışı ve diğer yardımlarıyla Kızılay’ı desteklemeyi sürdüreceklerine yürekten inanıyorum. 

Bu vesileyle ayrım gözetmeden hem Ülkemizde hem de Dünyada ihtiyaç sahiplerine ulaşarak yardım elini uzatan Türk Kızılayı’nın 153’üncü kuruluş yıldönümünü kutluyor, nice başarılı yıllar diliyorum.

Seddar YAVUZ

Kocaeli Valisi

#kocaeli seddar yavuz vali#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Metro da tünel açma çalışmaları başladı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı
Koronavirüs tablosunda son durum açıklandı