Advert

TÜRK YILDIZLARI AMASYA SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPTI

Türk Hava Kuvvetlerinin akrobasi timi "Türk Yıldızları" 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk Kültür ve Sanat Haftası Festival etkinlikleri kapsamında, Amasya'da selamlama uçuşu gerçekleştirdi.

TÜRK YILDIZLARI AMASYA SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPTI
TÜRK YILDIZLARI AMASYA SEMALARINDA GÖSTERİ UÇUŞU YAPTI Yalçın AKBULUT
Bu içerik 150 kez okundu.

Kentte kutlanan 12-22 Haziran Uluslararası Atatürk, Kültür ve Sanat Festivali kapsamında 7 uçaktan oluşan tim, selamlama uçuşunda şehzadeler şehrinin semalarına ay yıldız çizdi. Amasya Valisi Mustafa Masatlı ve Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı  vatandaşlarla birlikte Yavuz Selim Meydanı’nda Türk Yıldızları’nın gösterisini gururla takip ettiler.

‘BÜYÜK ATATÜRK’ÜN SÖYLEDİĞİ GİBİ İSTİKBAL GÖKLERDEDİR’
Kurtuluştan kuruluşa Amasya şehrinin önemli bir görev üstlendiğini söyleyen Amasya Valisi Mustafa Masatlı konuşmasında şunları kaydetti;
“Bu görevi üstlenirken de ilk Cumhuriyet meşalesi burada yakılmış. Başta bizler olmak üzere gençlerimiz ve tüm büyüklerimize 12-22 Haziranı tekrar anımsatmak ve bundan sonraki nesillere aktarmak için bir çaba sarf ediyoruz.  Büyük Atatürk’ün söylediği gibi İstikbal göklerdedir ifadesi ile bizler de Hava Kuvvetleri komutanlığına bir talepte bulunduk. Türk yıldızlarımızın 12-22 Haziran’da yapmış olduğumuz faaliyetlere katkı sunmasını buraya bir renk katmasını istedik.  Sağ olsunlar onlarda burada güzel bir gösteri yapıyorlar” dedi.
‘TÜRK YILDIZLARI DOSTA GÜVEN, DÜŞMANA KORKU VE BİZE HEYECAN VERİYOR’
Kahraman Türk pilotlarının dosta güven, düşmana korku ve kendilerine heyecan verdiğini belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ise konuşmasında;
“12-22 Haziran bizim için değil tüm Türkiye için önemli bir hafta. Eğer 12 Haziranda burada Gazi Paşanın tavrı duruşu kararlılığı olmasaydı bugün Türkiye Cumhuriyeti olmazdı. 12 Haziran Türkiye’miz için önemli, Cumhuriyetimiz için önemli ve Amasya’mız için de fevkalade bir önemli. Bugünde burada Türk Yıldızlarının bir gösteri uçuşumuz vardı. Kahraman Türk pilotlarımıza da şükranlarımızı arz ediyoruz. Onlar için ne diyoruz, Dosta güven düşmana korku ve bize heyecan veriyorlar. Onlara da hassaten teşekkür ediyorum gösterileri fevkaladeydi” diye konuştu.

Türk Yıldızları’nın nefes kesen gösterilerini Vatandaşlar cep telefonları ile görüntüledi. Türk yıldızları Amasya Semalarına ay yıldız çizerek, Türk’ün gücünü bir kez daha göstermiş oldu.

#Amasya Türk Yıldızları#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!