AdvertAdvert

Bursa Gemlik’te Gülderen için kadın dayanışması

Bursa'nın Gemlik ilçesinde anne ve babasına kötü davranan kardeşini öldüren ve 17 yıl hapis cezasına çarptırılan Gülderen Yeşildağ için Gemlik'te kadın dayanışması 'adalet' istedi.

Bursa Gemlik’te Gülderen için kadın dayanışması
Bursa Gemlik’te Gülderen için kadın dayanışması Yalçın AKBULUT
Bu içerik 135 kez okundu.

Tarık ŞEKER (Gemlik Basın)

Bursa’nın Gemlik ilçesinde Cihatlı Köyü'nde gerçekleşen olayda Hasan Ali Yeşildağ (30) anne ve babasına kötü davrandığı gerekçesiyle pompalı tüfekle ateş edip vurarak öldüren Gülderen Yeşildağ (40) tutuklandı. Yeşildağ'ın mahkemedeki ifadesinde, "Kardeşim anne ve babamı sürekli dövüyordu. Olay günü bize saldırınca balkondan korkutmak için ateş ettim. Yaralandığını anlayamamıştım" dediği belirtildi. Mahkeme sonucunda Gülderen Yeşildağ 17 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Mahkemenin kararına Gemlik Kadın Dayanışması olarak bir basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, Gülderen Yeşildağ'ın uzun süredir şiddete maruz kaldığı dile getirildi. “Cinayeti savunmaktan çok farklıdır Gülderen'i savunmak" diyen Kadın Dayanışması, "Gülderen yıllardır mağdur edilmiş , sesini duyaramamıştır. Ben bir anneyim bir kadınım. Şiddetin her türlüsüne karşıyım. Gülderen'i savunuyorum çünkü yaşadıkları canına tak etmiş, yıllardır sesini duyaramış hayatta kalabilmek için yapmıştır. O gün o eylemi gerçekleştirmiş olmasaydı belki ya kendisi yada annesi bugün aramızda olmayabilirdi” görüşünü savundular. Olayalara daha yakın olan komşularından biri olan
B.K ise "Gülderen Yeşildağ'ın 15 yıllık komşusuyum. Çok olayına şahit oldum" dedi.
Bu olaya mecbur edilişmiş biri için toplandıklarını ifade eden Ç.K ise olay günü orada olduğunu ve her şeyine şahit olduğunu söyledi.

#Bursa Gemlik#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”