Advert

ASM’LERDE AŞI YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI YOK SAYILAMAZ

Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret eden Türk Sağlık Sen Kocaeli Şube Başkanı Ömer Çeker Ali Kahya Aile Sağlığı Merkezinde görev yapa Kocaeli Aile Hekimleri Dernek Başkanı, Türk Sağlık Sen Kocaeli Aile Hekimleri Komisyon Başkanı Aile Hekimi Recep Pehlivanı görevinin başında ziyaret etti.

ASM’LERDE AŞI YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI YOK SAYILAMAZ
ASM’LERDE AŞI YAPAN SAĞLIK ÇALIŞANLARI YOK SAYILAMAZ Yalçın AKBULUT
Bu içerik 99 kez okundu.

Ziyaret sonrası açıklamada bulunan Şube Başkanı Çeker; “Sağlık Bakanlığına bağlı faaliyet gösteren hastanelerde  Covit  19 Pandemesinin bertaraf edilmesi amacı ile aşılama çalışmalarına katılan sağlık personelinin ek ödemelerinin artırılması için 17.06.2021 tarihinde  Sağlık Bakanı adına Kamu Hastaneleri Genel Müdürü genelge yayınlayarak aşı odalarında görev yapan sağlık çalışanlarını 4 aylık ilave ek ödeme kapsamına alınmıştır.

 Yapılan düzenleme yerinde olmakla birlikte Aile Sağlığı Merkezlerinde (ASM) aşı yapan sağlık çalışanlarının Aile Hekimleri ve Aile Sağlık Çalışanları  yok sayılmıştır.  Vatandaşımızın sağlık hizmeti almak için ilk baş vurmuş olduğu ASM de görev yapan sağlık çalışanlarını Sağlık Bakanlığının yok sayması kabul edilemez.  

Sağlık Bakanlığı bir düzenleme yaparken çalışanlar arasında ayrıma yol açacak usulleri artık bırakmalı, tüm çalışanları kapsayacak makul, adil ve eşit düzenlemeleri hayata geçirmelidir. ASM’lerde aşı yapan sağlık çalışanları içinde ivedilikle  gereği yapılmalıdır.

Ayrıca günde 1 milyonun üstünde aşı yaparak pandemideki kahramanlıklarının yanına aşılama için olağanüstü gayretlerini de ekleyen sağlık çalışanlarının hakkı verilmeli, mağduriyetlerine çözüm üretilmelidir.

Kahraman sağlık ordusunun gücüne herkes inanıyor ve güveniyor, Sağlık Bakanlığı ve Sayın Bakanımızda bu ordunun sorunlarını çözmeli, taleplerini karşılamalı ve beklentilerini gerçekleştirmelidir. 

Sağlık çalışanlarının hizmetine ve hızına yetişmek çok zor ama  ASM çalışanlarının da emeği inkar edilmeyerek, yok sayılmayarak gerekli ekonomik destek için Bakanlık  gayret gösterilmelidir. “ Diyerek sözlerini sonlandırdı.

                                                                                                                    BASIN BÜROSU:

                                                                                                  TÜRK SAĞLIK SEN KOCAELİ ŞUBE 

               

#Türk-Sağlık sen#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!