AdvertAdvert

Pehlivanlar Kırkpınar için kampa girdi

İzmit Belediyespor Güreş Takımı, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve Serbest Güreş 1. Ligi öncesi kampa girdi. Güç depolayan pehlivanlar er meydanından başarılı sonuçlarla dönmeye odaklandı

Pehlivanlar Kırkpınar için kampa girdi
Pehlivanlar Kırkpınar için kampa girdi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 138 kez okundu.

Kırkpınar’dan çok umutlu

Güreşçilerin en önemli er meydanı Kırkpınar’a hazırlıklarını ve beklentileri paylaşan İzmit Belediyespor Güreş Takımı Antrenörü Şener Sar, “Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarılı sonuçlar alacağımıza inanıyoruz. Hazırlık turnuvalarında neler yapabileceğimiz gösterdik. Yoğun bir kamp sürecine girdik. Güreşçilerimiz çok sıkı çalışıyor. İnşallah Kırkpınar’dan İzmitlilerin göğsünü kabartacak sonuçlarla döneceğiz” şeklinde konuştu.

“Çok çalışıyoruz, iddialıyız”

Çok çalıştıklarını ve iddialı olduklarını kaydeden Güreş Takımı Sorumlusu Bayram Güreşen ise, “Verimli bir kamp dönemi geçiriyoruz. Sabah 6.30’da koşuya çıkıyoruz. Öğle antrenmanında yağlı güreş provası yapıyoruz. Akşam antrenmanında ise minder üzerinde çalışıyoruz. Arkadaşlarımızın hepsi elinden gelenin fazlasını yapıyor. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde ve Serbest Güreş 1. Ligi’nde iddialıyız” dedi. 

Er meydanına çıkacaklar

Er meydanına çıkacak sporcular ve kategorileri şöyle: Başaltı Boyu Erdal Duman, Büyük Orta Boy; Alparslan Güçlü ile Yunus Emre Yaman, Küçük Orta Büyük Boy; Oğuzhan Ünal, Seçkin Duman, Emre Duman, Furkan Güler, Mert Arıcı ve Kadir Güreşen, Deste Küçük Boy; Muhammed Gökçe, Beslan Efe Yerçok, Özgür Güreşen, Berkay Ok ve Yasin Sevim, Ayak Boyu; Polat Altaş, Enes Portakal ve Eren Akbaba, Teşvik 2 Boy Barış Kemal Yiğit, Teşvik 1 Boy; Kerem Uygun, Mustafa Ekin ve Berat Öncü.

Serbest güreş takımı

İzmit Belediyespor Serbest Güreş 1. Lig Takımı da temmuz ayında başlaması planlanan Serbest Güreş 1. Ligi öncesinde Kuruçeşme Spor Tesisleri’nde kampa girdi. 57 kiloda Emre Demircan, 61 kiloda Ufuk Doğan, 65 kiloda Umut Küçükoğlu, 70 kiloda Şenol Çalık, 74 kiloda Onur Tataroğlu, 79 kiloda Kadir Güreşen, 84 kiloda Oğuzhan Ünal ile Emre Duman, 92 kiloda Yıldıray Pala, 97 kiloda Seçkin Duman ile Yunus Emre Yaman ve 125 kiloda Alparslan Güçlü ile Erdal Duman’dan oluşan serbest güreş takımı yoğun antrenman temposuna girdi.

#izmit belediye güreş takımı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
Başkan Büyükakın; Kocaeli basını, güçlü ve etkin yapısıyla şehrimizin gurur kaynağıdır
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”
SARI: “DOĞRU VE TARAFSIZ HABERLERİ SİZLERDEN ÖĞRENİYORUZ”