Advert

CHP işsizlik sorununu masaya yatıracak

CHP’nin İstihdam Çalıştayı Serisinin Üçüncüsünde Sanayi Sektörü Masaya Yatırılacak…

CHP işsizlik sorununu masaya yatıracak
CHP işsizlik sorununu masaya yatıracak Yalçın AKBULUT
Bu içerik 126 kez okundu.

CHP, Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yüksel Taşkın ve İşçi Sendikaları, Esnaf, Sanatkâr ve Sivil Toplum Kuruluşlarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba iş birliğiyle 11 farklı sektör ve alanda düzenlenmekte olan çalıştayların üçüncüsü, CHP Parti Meclisi Üyesi ve Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan’ın koordinatörlüğünde 29 Haziran'da Kocaeli’de düzenlenecek. 

Sanayi sektöründe yaşanan istihdam sorunlarının tartışılacağı “İstihdam Sorunları ve Çözüm Önerileri” konulu çalıştayda sektör temsilcilerinin istihdamı artırmaya yönelik somut çözüm önerileri masaya yatırılacak. Somut çözüm önerilerinin ortak akılla geliştirilmesi hedeflenen çalıştaya sendika temsilcileri, meslek kuruluşları temsilcileri, işçi ve işveren kuruluşları, sosyal güvenlik ve ekonomi uzmanları ile yerel yönetim temsilcileri de katılacak.

Çalıştay serisinin ilki tarım sektöründe yaşanan istihdam sorunlarının çözümü için geliştirilen önerilere odaklanmıştı. İkinci çalıştayda ise engellilerin istihdam sorunları ve çözüm önerileri masaya yatırılmıştı. 11 sektörde düzenlenecek Çalıştayların tamamlanmasının ardından hazırlanacak raporlar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulacak. Kılıçdaroğlu’nun sektörlere özgü istihdam önerilerini İzmir’de yapılması planlanan “Üreten Bir Türkiye İçin İstihdam Kurultayı”nda kamuoyuyla paylaşması bekleniyor.

#tahsin tarhan#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!