28 Haziran 'da coşkusu sanatsal gösteriler

100.yıla özel kutlamalarla halka coşkulu günler yaşatacak olan İzmit Belediyesi, dansçılara ve halk oyunları ekiplerine gösterdiği özenle İzmit’te dans ve halk oyunları festivali yaşatacak

28 Haziran 'da coşkusu sanatsal gösteriler
28 Haziran 'da coşkusu sanatsal gösteriler Yalçın AKBULUT
Bu içerik 104 kez okundu.

İzmit Belediyesinin kurtuluşun 100.yılına özel olarak hazırladığı bir haftalık kutlama etkinliklerinde sanata geniş yer verildi. Sanata ve sanatçıya gösterdiği ilgiyle, verdiği destekle adından sıkça söz ettiren İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet, kutlamalarda dans okullarına ve halk oyunları ekiplerine de yer verdi. İzmitli dans ve halk oyunları ekiplerinin yanı sıra farklı şehirlerden konuk ekipleri de kutlamalara dahil ederek programı zenginleştirdi.

Performans gösterileri

Sahne İzmit, KAHAD, Flamenko İstanbul, Darıca Barış Ortaokulu, Gebze Halk Eğitim Merkezi, Olbia GSK, Darfem GSK ve Kocaeli Genç Efeler Derneği kutlamaların ilk gününde İzmit Kent Merkezi’nde saat 18.30’da sahne alarak halka güzel gösteriler sunacak.

Halk oyunlarımız

Ankara BB Fomget Gençlik ve Spor Kulübü, Artvin Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü, İstanbul Yedirenk Gençlik ve Spor Kulübü ile Denizli Destan Gençlik ve Spor Kulübü’nün performanslarıyla unutulmaz anlar yaşayacak olan İzmitliler, kutlamaların ikinci gününde saat 18.00’den itibaren saatlerini İzmit Kent Meydanı’na kuracak. Başarılı gruplar üçüncü günde de sahnede yerini alarak İzmitliler’in kurtuluş coşkusuna ortak olacak.

Tango ve dans gecesi

Farklı yörelerin oyunlarıyla keyifli akşamlar yaşayan İzmitliler, kurtuluş kutlamalarının üçüncü gününde modern dans akşamına da tanıklık edecek. Birbirinden kaliteli ve başarılı sanatçıların sahne alacağı 30 Haziran Çarşamba günü saat 17.30’da sahne önce Tolga Alver Dans Okulu’nun olacak, ardından Milonga Dans Okulu halka doyumsuz görsel ziyafeti sunacak.

Performans gruplarının takvimi:

28 Haziran 2021 Pazartesi:

29 Haziran 2021 Salı:

30 Haziran 2021 Çarşamba:

 

#28 Haziran çoşkusu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK   7 ÖNEMLİ KURAL
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK 7 ÖNEMLİ KURAL
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı