Advert

Muğla Ortaca ve civar yerleşim yerleri zehir soluyor!

Muğla’nın bir çok yerinde yaşanan yangınlara dikkati çeken CHP Ortaca İlçe Başkanı Evren Tezcan, plastik atık deposu yangını sonrasında yaklaşık bir haftadır Ortaca, Dalyan, Dalaman, Göcek ve Köyceğiz’de zehir soluduklarını öne sürdü.

Muğla Ortaca ve civar yerleşim yerleri zehir soluyor!
Muğla Ortaca ve civar yerleşim yerleri zehir soluyor! Yalçın AKBULUT
Bu içerik 83 kez okundu.

MUĞLA (İGFA) – Muğla’nın Ortaca ilçesinde CHP İlçe Başkanı Evren Tezcan, Dalaman MOPAK kağıt fabrikasının plastik atık deposundaki yangın sonrasında ilk zamanları Dalaman ve Göcek’i etkisi altına alan duman ve keskin kokunun civar yerleşim yerlerine yayılarak hayatı etkilediğini söyledi.

İlk zamanları Dalaman ve Göcek’i etkisi altına alan duman ve kokunun ters esen rüzgarla birlikte Ortaca, Dalyan ve Köyceğiz’e kadar ulaştığını belirten Başkan Tezcan, “Vatandaşlarımız kapı ve pencerelerini açamamış, nefes alamaz duruma gelmişlerdir. Turistler ise bu durumu şaşkınlıkla izlemişlerdir. Çevre ve insan sağlığı yönünden tehlike yaratan bu durum hakkında idarecilerden de ne yazık ki hiçbir açıklama gelmemiştir. Bu duruma bir an önce çözüm bulunması gerekmektedir” dedi.

Fabrikaya idari para cezası uygulandığının belirtildiğini kaydeden Başkan Tezcan, “Soruna kalıcı çözüm şarttır. En ağır yaptırım uygulanmalıdır. Konuyu milletvekillerimize ilettik, yakından takip ediyorlar. ölgemize yaşatılan bu sorumsuzluğun takipçisi olacağız. Yetkilileri göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

#muğla ortaca zehir soluyor#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!