Advert

“Parkomat Uygulaması Hayata Geçiyor”

Karasu Belediyesi İlçe merkezinde belirli ana arter ve caddelerde, esnafların işlerinin olumlu yönde etkilenmesini sağlamak ve trafiği rahatlatmak amacıyla parkomat uygulamasına geçiyor.

“Parkomat Uygulaması Hayata Geçiyor”
“Parkomat Uygulaması Hayata Geçiyor” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 90 kez okundu.

Karasu Belediyesi KARSAŞ koordinesinde, trafiğin yoğun olduğu bölgelerde düzensizliği ortadan kaldırmak ve bu alanda bulunan esnaflar için kolaylık sağlamak amacıyla parkomat uygulamasını hayata geçiriyor.

“Parkomat uygulamasıyla trafik karmaşasının önüne geçilmesini hedefliyoruz” diyen Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “İlçe merkezimizde ana arter ve belirli caddelerde öncelikle trafiği rahatlatmak ve esnaflarımız için kolaylık sağlamak amacıyla parkomat uygulamamızı başlatıyoruz. Başlatacağımız bu uygulama ile trafik yoğunluğunu azaltarak belirli bir düzen sağlamış olacağımız kanaatindeyiz. Aynı zamanda bu uygulama ile esnaflarımızın da işlerinin artacağı düşüncesindeyiz. Bu konudaki tüm çalışmalarımızı tamamladık. Bilindiği üzere yaz sezonunda nüfus yoğunluğu yaşamaktayız. Buradaki amacımız, trafiğin yoğunluğunu azaltarak düzeni sağlamak, yanlış parklanmaların önüne geçmek, kısa süreli parklanma yaparak isteyen sürücülere park etme imkânı sunmak ve uzun süreli parklanmanın önüne geçerek her vatandaşı uygulamadan faydalandırmaktır. Parkomat uygulaması başlattığımız alanlarda caddelerimizi daha düzenli bir hale sokmuş hem de trafik karmaşasına ve parklanmalardaki düzensizliği de ortadan kaldırmış olacağımızı düşünüyoruz” dedi.

#karasu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!