KSO Meclis Üyesi Tekin Urhan, TAİDER Başkanı oldu

KSO Meclis Üyesi ve Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Tekin Urhan, TAİDER Aile İşletmeleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi

KSO Meclis Üyesi Tekin Urhan, TAİDER Başkanı oldu
KSO Meclis Üyesi Tekin Urhan, TAİDER Başkanı oldu Yalçın AKBULUT
Bu içerik 65 kez okundu.

Ülkemiz aile işletmelerinin yüksek performanslı, uluslararası yönetim ilkelerine sahip, ülkemize değer yaratan ve sürdürülebilir kurumlar haline gelmelerine destek vermek için 2012 yılında İzmir’de kurulan TAİDER Aile İşletmeleri Derneği, pandemi dolayısıyla ertelenen 8. genel kurulunu İzmir’de gerçekleştirdi. TAİDER Başkanlığı’na Kocaeli Sanayi Odası (KSO) Dış İlişkiler Komisyon Başkanlığı ve iki dönemdir meclis üyeliği görevini yürüten Tekin Urhan seçildi. Dilovası OSB’de kriyojenik basınçlı kaplar sektöründe faaliyet gösteren Cryocan sanayi tesisinin kurucusu olan Urhan, TAİDER’in 2021-2023 dönemi yönetim kurulu başkanı olarak görevine başladı. 

9 YILDA 10 BİN KİŞİ

Yeni başkan Urhan, 2019-2021 dönemi yönetim kurulu başkanı Candan Çilingiroğlu’ndan görevi devraldı. Çilingiroğlu genel kurulda yaptığı konuşmada, “Dokuz yıllık bir sürede 300’ü aşkın etkinliğimizde 10 binin üzerinde kişiye dokunarak Türkiye’deki aile işletmelerinin gündemini yansıttık. Paydaşı olduğumuz sivil toplum örgütleri, odalar ve üniversitelerle ortak düzenlediğimiz etkinlikler ve eğitimlerle pek çok aile şirketi sahibi, kurum yöneticisi ve akademisyenle bir araya geldik” ifadelerini kullandı.

BÜYÜK HEYECAN BÜYÜK HEDEFLER

TAİDER’in Türkiye’deki aile işletmelerinin nesilden nesile aktarılmasına ve sürdürülebilir bir gelişme izlemesine, ülke ekonomisinin daha sağlıklı ve istikrarlı büyümesine destek olmayı hedeflediğini söyleyen yeni başkan Tekin Urhan ise  “TAİDER, 9 yıldır aile işletmelerinin sürdürülebilirliği ve iletişimi için büyük sorumluluklar üstleniyor. Derneğimiz ilk günden itibaren büyük bir ivmeyle büyüyor. Bugüne kadar etkin olmamızda emeği geçen tüm başkanlarımıza, yönetim kurulu ve dernek üyelerimize teşekkür ediyorum. Bundan sonraki dönemde de hedeflerimize büyük bir heyecanla koşacağız” dedi. 

KARARLILIKLA DEVAM EDECEĞİZ

Urhan konuşmasının devamında, “Yapacağımız araştırmalarla aile şirketlerine yön vermeye ve ışık olmaya devam edeceğiz. TAİDER olarak iş dünyası ve platformlarıyla olan işbirliğimiz ve düzenli istişarelerimizin, ülkemizin ekonomik kalkınması için atılan sosyal adımlara güç verdiğine inanıyorum. Üyelerimizin, temsilcilerimizin ve tüm kadrolarımızın destekleriyle aile işletmelerinin

#taider#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK   7 ÖNEMLİ KURAL
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK 7 ÖNEMLİ KURAL
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı