İzmit Belediyesi Sanat Akademisi'nden ilk konser

Başkan Hürriyet’in sanat ve kültür kenti olma yolundaki emin adımlarını attı. İlk konser ile meyvelerini vermeye başladı.

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi'nden ilk konser
İzmit Belediyesi Sanat Akademisi'nden ilk konser Yalçın AKBULUT
Bu içerik 108 kez okundu.

Başkan Hürriyet’in sanat ve kültür kenti olma yolundaki emin adımları meyvelerini vermeye başladı. Sanat Akademisi Yetenek Taraması’nda keşfedilen İzmitli çocuklar, dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın ile sahneye çıkarak ilk orkestra konserlerini verdi

‘Sanat Kenti İzmit’ sloganıyla kentte sanatın birçok branşını yaygınlaştırmak ve yeni neslin içindeki yetenekleri gün yüzüne çıkarmak için projeler hazırlayan İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet’in beton belediyeciliğine karşı geliştirdiği kültür-sanat belediyeciliği meyvelerini vermeye başladı. Sanat Akademisi Müzik Bölümü seçmelerinde yetenekleriyle dünyaca ünlü keman virtüözü Prof. Dr. Cihat Aşkın’ın dikkatini çeken gençler, sanat yaşamlarına Aşkın ile aynı sahnede konser vererek adım attı. 

Yetenek taramasını geçti

İzmit Belediyesi Sanat Akademisi’nin yetenek sınavını geçerek Prof. Dr. Aşkın ve alanında uzman akademisyenlerden eğitim almaya hak kazanan13 yaşındaki Derin Bekem, 28 Haziran Kutlamaları çerçevesinde Prof. Dr. Aşkın ile birlikte ilk orkestra konserini verdi. Kemanıyla İzmitliler’in karşısına çıkan genç yetenek Bekem, performansıyla herkesin beğenisini kazandı. Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı 7.sınıf öğrencisi olan Derin Bekem, İzmit Belediyesi sayesinde yeteneklerini tüm kentin huzurunda sergiledi.

11 yaşında konser verdi

Genç yetenekleri tek tek ortaya çıkaran, orta ve uzun vadede dünyanın İzmitli yetenekleri tanımasını hedefleyen İzmit Belediyesinin bir diğer keşfi ise 11 yaşındaki İzmitli Kaya Hasırcıoğlu oldu. Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuarı 6.sınıf öğrencisi olan ve 2 yıldır keman çalan Kaya Hasırcıoğlu, İzmit Belediyesi sayesinde ilk orkestra konserini veren bir diğer isim oldu. Genç yetenekler Sanat Akademisi’nin ilk öğrencileri olarak alacakları eğitimlerin ardından geleceğin keman virtüözü olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek.

#izmit belediyesi ilk konser#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK   7 ÖNEMLİ KURAL
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK 7 ÖNEMLİ KURAL
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı