Advert

BAŞKAN SARI, BEYAZ TV’YE KONUK OLDU

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Beyaz TV ekranında yayınlanacak olan "Belma Belen'le Geziyoruz" programına röportaj verdi.

BAŞKAN SARI, BEYAZ TV’YE KONUK OLDU
BAŞKAN SARI, BEYAZ TV’YE KONUK OLDU Yalçın AKBULUT
Bu içerik 97 kez okundu.

Amasya'nın tanıtımları için Beyaz TV ekibi şehrin tarihi ve zengin kültürel zenginlikleri hakkında Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile bir röportaj gerçekleştirdi. Amasya'nın tarihi mekanlarından yemeklerine kadar zengin kültürünün tanıtıldığı programda Yeşilırmak'ta kayık içerisinde Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile röportaj gerçekleştiren Belma Belen, şehir hakkında önemli bilgiler aldı. 

‘AMASYA AÇIK HAVA MÜZESİ’
8500 yıllık bir tarihe sahip olan Amasya’nın 14 medeniyete ev sahipliği yaptığını söyleyen Başkan Sarı konuşmasında şunları söyledi;
“Osmanlı Devleti'ne 7 büyük padişah yetiştiren Amasya, Milli Mücadele sürecinde de Cumhuriyetin fikrî felsefesinin oluşmasında büyük rol oynamıştır. Bu şehir sadece tarihi ile değil dünyanın en güzel kirazı, şeftalisi, bamyası ve misket elmasının yetiştiği bereketli bir şehirdir. Üzerinde bulunduğumuz Yeşilırmak ise şehre farklı bir hava katmaktadır. Amasya dışarıdan bakıldığında sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginlikleri ile açık hava müzesi görünümünde mistik bir şehirdir. Bunun yanı sıra yemeklerimizin de her biri birbirinden lezzetlidir” dedi. 

‘BU ŞEHRİ TURİZM AÇISINDAN REKABET EDİLEMEYECEK SEVİYELERE GETİRECEĞİZ’
Kültür turizmi açısından Amasya’nın cazip bir şehir olduğunu belirten Belediye Başkanı Sarı konuşmasının devamında;
Bu şehri turizm açısından rekabet edilemeyecek seviyelere getireceğiz. Şehrimizde çalışmasına devam ettiğimiz 5 yıldızlı otel, teleferik ve nostaljik tramvay sayesinde Amasya turizm noktasında istediğimiz konuma ulaşacaktır. Bu güzel şehri görmeye, hissetmeye ve tarihte keyifli bir yolculuk yaşamak için herkesi Amasya'ya davet ediyorum. Bu keyifli röportaj için ise size ve ekibinize teşekkür ediyorum" diye konuştu.

#başkan sarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!