ATA’mızı tanıdılar

Ukraynalı öğrenciler Atatürk Evi’ne hayran kaldı

ATA’mızı tanıdılar
ATA’mızı tanıdılar Yalçın AKBULUT
Bu içerik 69 kez okundu.

İzmit Belediyesi ve AISEC’in düzenlediği etkinlik kapsamında Ukraynalı öğrenciler, içerisinde barındırdığı çok sayıdaki eser ile dünyanın en zengin Atatürk müzesi olma özelliğini taşıyan İzmit Atatürk Evi’ni ziyaret etti.

ATA’mızı tanıdılar

Mustafa Kemal Atatürk’ün mirasının korunması ve gelecek nesillere aktarılması amacıyla restore edilen Yeşil Konak içerisindeki Atatürk Müzesi, önceki gün AISEC programı ile ilimize gelen Ukraynalı öğrencileri konuk etti. Sergilenen 200 obje ve 200 tablo ile birlikte 400’den fazla eserle dünyanın en zengin Atatürk müzesi olma özelliğini taşıyan Atatürk Evi’nde, beraberlerindeki rehber eşliğinde tarihi bir gezintiye çıkan Ukraynalı öğrenciler unutamayacakları bir günü geride bıraktı.

ATA’mızı tanıdılar

TARİHİ BİR YOLCULUĞA AÇILAN KAPI

Kurtuluş Savaşı öncesi ve Kurtuluş Savaşı dönemi ile birlikte Cumhuriyet dönemini, bayramları ve inkılapları tarihi bir bakış açısıyla gözler önüne ücretsiz bir şekilde seren Atatürk Evi’nde, Atatürk’ün kendisine ve silah arkadaşlarına ait eserler yer alıyor. Bunların yanı sıra müzenin kadınlar bölümünde Zübeyde Hanım’a ait 5, Latife Hanım’a ait 21, Sabiha Gökçen’e ait 10, Fikriye Hanım’a ait 23, Makbule Atadan ve Afet İnan’a ait 4 obje bulunuyor.  Tarihi bir yolculuğa çıkmak isteyen vatandaşlar, müzeyi ücretsiz ziyaret edebilir.

#ata'nın evi#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK   7 ÖNEMLİ KURAL
BEBEKLERİ GÜNEŞTEN KORUYACAK 7 ÖNEMLİ KURAL
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı
Atatürk’ün Karamürsel’e Gelişinin 88. Yıldönümü Kutlandı