Advert

Rıdvan Şükür, İzmit’in Cumhuriyet bayramlarını kitaplaştırdı

Tarihçi Rıdvan Şükür, “Cumhuriyet bayramlarında İzmit” çalışmasında bayram kutlamalarını ele aldı.

Rıdvan Şükür, İzmit’in Cumhuriyet bayramlarını kitaplaştırdı
Rıdvan Şükür, İzmit’in Cumhuriyet bayramlarını kitaplaştırdı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 684 kez okundu.

Şükür, Millî mücadele yıllarının önemli olaylarını; milli günlerimiz ve bayramlarımız olarak kutladığımızı,  Cumhuriyetin ilanının da bu önemli günlerin başında geldiğini söyledi. 

Milli bayramlarımızdan Cumhuriyet Bayramının İzmit’te meydanlarda yapılan kutlamalar, resmigeçitler ve fener alayları ile anlam bulduğunu belirtti. 

İzmit’te Meydanlarında kutlanan Cumhuriyet Bayramlarının kamu yöneticileri ve halkı bir araya getiren sosyal etkinlikler olarak hafızalarda kaldığını ifade etti. Ayrıca İzmit’teki kutlanan Cumhuriyet Bayramı törenleri içinde 10. Yıl kutlamalarının diğerlerine göre biraz daha ön plana çıktığının bilindiğini söyledi. 
Şükür, Kitap çalışması içinde İzmit’te yayınlanan dönemin gazetelerinde ki Cumhuriyet Bayramı haberleri dışında, Kocaeli valiliğinin bayram kutlama programları ve Cumhuriyet Bayramı fotoğrafları bolca kullanıldığını belirtti. Ayrıca, Çalışmalarındaki amacının ise çevre kültürüne katkı sunmak olduğunu ifade etti. “Cumhuriyet bayramlarında İzmit” kitap çalışması Rıdvan Şükür’ün yayınlanmış beşinci kitabı oldu.    

...

#rıdvan şükür#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!