Advert

İstanbul’da 278 zabıtanın alımı sürüyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilecek 278 zabıta personelinin alım süreci şeffaflıkla sürdürülüyor.

İstanbul’da 278 zabıtanın alımı sürüyor
İstanbul’da 278 zabıtanın alımı sürüyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 64 kez okundu.

İSTANBUL (İGFA) – İBB’de açılan kadrolara yapılan başvurular ise sadece İstanbul ile sınırlı kalmadı. Türkiye’nin dört bir yanından yoğun bir başvuru alındı. İşe alınacak kişi sayısının 5 katı aday ile başlatılan süreçte, ilk etapta, yazılı sınav yapıldı. KPSS puanlarına göre sınava hak girmeye kazanan adayların yazılı sınav sürecinin tamamı kamera kaydına alınarak, ölçme ve değerlendirme bilimine göre liyakat esaslarıyla yürütüldü. Pandemi koşulları ve güvenlik tedbirleri son derece titizlikle uygulandı. 

Yazılının ardından 12 Temmuz’da uygulama sınavları başladı. Uygulama sınavları, İBB Zabıta Müdürlüğü’nün Çırpıcı Ek Hizmet Binası’nda 6 Ağustos’a kadar sürecek. Ocak ayında gerçekleşen sınavda 50 olan kadın zabıta kontenjanı ise bu sınavla birlikte 60’a yükseltildi. Böylece İBB Zabıtası içinde kadın emeğinden daha etkin yararlanmanın yolu açıldı. 

#İBB Zabıta#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Büyükşehir’den KPSS için ek seferler
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!
Son 24 saatte 22 bin 083 yeni vaka!