Sakarya’da esnaflara 40 ton hibe çay

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin kahvehane, kafe, çay ocağı esnafına müjdesini verdiği destekler takdim edildi. Yüce, “2042 işletmemize birer çuval olmak üzere toplam 40 ton çay hibe ediyoruz.Esnafımız şehrimizin bereketidir” dedi.

Sakarya’da esnaflara 40 ton hibe çay
Sakarya’da esnaflara 40 ton hibe çay Yalçın AKBULUT
Bu içerik 69 kez okundu.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediyesi çay ocakları ve kahvehane esnafları için hazırladığı destek paketini esnaflarla buluşturdu. Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin dayanışma vurgusu yaptığı programda esnaflar destek dolayısıyla teşekkürlerini iletti.

Ahilik kültürün dayanışma temellerine dayandığını ifade eden Başkan Yüce, küresel salgın dolayısıyla çeşitli fedakarlıklarda bulunmak zorunda kaldıklarını belirterek, “İşlerimiz ve sosyal hayatımızda aksamalar meydana geldi. Şimdi çok şükür salgının seyri konusunda güzel gelişmeler yaşanıyor. Aşılama programımız çok hızlı devam ediyor. İnşallah en kısa sürede bu salgından kurtulacağız” dedi. 

40 TON ÇAY

2042 çay ocağı ve kahvehane esnafına 40 ton çay hibe ettiklerini açıklayan Başkan Ekrem Yüce, “Esnafımıza destek olmak ve hemşerilerimizin özledikleri bu hatıraların yeniden hayat bulmasına katkı sağlamak için kıraathane, kahvehane, çay ocağı gibi 2042 işletmemize birer çuval olmak üzere toplam 40 ton çay hibe ediyoruz. Malumunuz daha önce pandemi sürecinde de 15 milyon lirayı aşkın bir tutarda esnafımıza desteklerimiz olmuştu. İşyerleri genelge kapsamında kapatılan işletmelerimize 1.000 er TL su faturası desteği verilmişti. Ayrıca salgın sürecinde çalışamayan ulaşım sektörüne 1.000 er TL mazot desteği verilmişti. Son olarak galericilerimize ve emlakçılarımıza 500’er lira tutarında su faturası desteği sözünü vermiştik.Esnafımız şehrimizin bereketidir. Bu bereket inşallah hiç bitmez” diye konuştu.

#sakarya esnaf çay#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İNCİRİN 8 ÖNEMLİ FAYDASI!
İNCİRİN 8 ÖNEMLİ FAYDASI!
İzmit’te Hülya Polat rüzgarı
İzmit’te Hülya Polat rüzgarı