AMASYA'DA HEM ÇAY İÇTİLER, HEM DE AŞILARINI OLDULAR

Amasya'da bayram tatili için yola çıkanlar “mola sizden, çay ve aşı bizden' sloganı ile hem dinleniyor hem de aşılarını oluyorlar.

AMASYA'DA HEM ÇAY İÇTİLER, HEM DE AŞILARINI OLDULAR
AMASYA'DA HEM ÇAY İÇTİLER, HEM DE AŞILARINI OLDULAR Yalçın AKBULUT
Bu içerik 112 kez okundu.

Amasya'da bayram tatili için yola çıkanlar “mola sizden, çay ve aşı bizden' sloganı ile hem dinleniyor hem de aşılarını oluyorlar.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından açıklanan aşılama sayısında yüzde 74.0 oranıyla sarı renkte olan Amasya “mavi” renk olabilmek için Kurban Bayramı öncesi polis uygulama noktalarında vatandaşları aşılama çalışması başlattı.

Amasya Valisi Mustafa Masatlı da kontrol noktasında sürücü ve yolcuların bayramlarını kutlarken, vatandaşları kontrol noktasındaki aşı çadırlarına davet etti.

Amasya'mız İç Anadolu ve Karadeniz'in mavi illerinden bir tanesi olacak

Toplumsal bağışıklığa katkı sağlamak için ve Amasya'yı aşı haritasında mavi renge dönüştürmek için aşı çadırları oluşturduklarını kaydeden Amasya Valisi Mustafa Masatlı; “Karayolun trafiğinin Merzifon aksında yoğunlaşması ile birlikte 2 saatte bir 10 dakika mola verilmesi bakımından bir nokta oluşturduk. Bu molada da aynı zamanda bir aşı noktası da oluşturdu.” Mola sizden, çay ve aşı bizden” sloganı ile yoldan geçen sürücülerimize hizmet vermeyi amaç edindik. Bizler bu trafik güvenliğini sağlarken ülkemizde özellikle son 1 buçuk yılda salgınla ciddi şekilde mücadele ediliyor. Başta sayın cumhurbaşkanımız başkanlığında hükümetimiz her türlü tedbiri aldı. Salgınla mücadelede maske, mesafe, temizlik temel koruyucu kriterler olmasına rağmen toplumsal bağışıklığı oluşturmamız bakımından da aşıyı tüm topluma yaygınlaştırmamız lazım. Bizler ilimizde 193 bin kişiye 336 binden fazla aşı yaptık.296 noktada aşılama çalışmalarına devam ediyoruz. Randevulu veya randevusuz hiç fark etmez ilimizin bu dediğim noktaların tamamında aşılama yapıyoruz. Şuan itibariyle 263 bin olan hedef nüfusu muzunda yüzde 74, 26 sını aşılamış durumdayız. Yani çok kısa zaman sonra aşı haritasında Amasya'mız İç Anadolu ve Karadeniz'in mavi illerinden bir tanesi olacak hatta belki ilk ili olacak. Toplumsal bağışıklığı oluşturmak bakımından da bizler bu aşı noktamızda da Türkiye'nin tamamına aşı ile ilgili katkı sunmaya çalışıyoruz. İnşallah bunda da hem bayrama giden vatandaşlarımızın hem de dönüşteki vatandaşlarımızın aşı olmayanların, isteyenlerin aşısını yaparak toplumsal bağışıklığın kazanılmasına katkı sağlayacağız. Aşı çadırı bayram sonuna kadar kalacak. Aşı çadırımız, tam donanımlı ambulansımız doktor arkadaşlarımızla her türlü sağlık tedbirini almış durumdayız. Bütün sürücülerimiz trafik kurallarına uymalı, bayramı bayram gibi yapalım, üzüntülere yer vermeyelim. Trafik kurallarına uyalım. Maske, temizlik, mesafe kuralına uyalım, kalabalık mekânlarda çok bir arada kalmayalım. Hedef gruptaki tüm vatandaşların aşı olması hem kendi ailesi hem toplum sağlığı hem de ülke sağlığı için aşı olmalarını öneriyoruz” şeklinde konuştu.

Güzel Oldu, İyi Denk Geldi, Aşımızı Olduk

İstanbul'dan Taşova'ya bayram tatili için gelen Ramazan Canik;“İstanbul'dan Taşova'ya kısmetse memlekete gideceğiz. Bugün aşımın günü dolmuştu. Yolda olduğumuz için aşımızı vurunamadık. Ama sağ olsunlar böyle bir uygulama çıkarmışlar, güzel oldu, iyi denk geldi, aşımızı olduk” dedi.

Hazır bulmuşken aşımızı olduk

Salih Ertekin ;”Bayram tatilinde randevu alıp alamayacağımız meçhul olduğu için bizde hazır bulmuşken aşımız olalım dedik. Hatta arkadaş yolda söyledi, randevusuz aşı yapılıyor diye, bizde uğramayı düşünüyorduk, denk geldi aşımızı olduk. Teşekkür ederiz” şeklinde konuştu2 doz aşısını  uygulama noktasında olan bir diğer vatandaş Atilla Karamollaoğlu 

Amasya Valisi Masatlı'ya teşekkür ederek; “2 doz aşım buraya denk geldim dündü ama burada oldum. Eşim dediki duralım aşımızı olalım. Sağolsunlar bize böyle bir hizmet sunmuşlar bizde aşımız olduk”dedi.

#amasya aşı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İNCİRİN 8 ÖNEMLİ FAYDASI!
İNCİRİN 8 ÖNEMLİ FAYDASI!
İzmit’te Hülya Polat rüzgarı
İzmit’te Hülya Polat rüzgarı