BAŞKAN SARI,”AMASYALILARI TÜRK MÜZİĞİNİN EŞSİZ TINILARIYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

'Sabuncuoğlu Şerefeddin Tıp ve Cerrahi Müzesinde “Yaprak Sayar'la İpek Yolu'nda Meşk” konseri dinleyicilere unutulmaz bir akşam yaşattı.

BAŞKAN SARI,”AMASYALILARI TÜRK MÜZİĞİNİN EŞSİZ TINILARIYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ”
BAŞKAN SARI,”AMASYALILARI TÜRK MÜZİĞİNİN EŞSİZ TINILARIYLA BULUŞTURMAYA DEVAM EDECEĞİZ” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 136 kez okundu.

Amasya'da, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Bahçeşehir Üniversitesi iş birliğiyle "Yaprak Sayar ile İpek Yolunda Meşk" konseri düzenlendi.
Konsere Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Amasya Vali Yardımcısı Bekir Sıtkı Dağ, Amasya Üniversitesi Rektörü Profesör Dr. Süleyman Elmacı, Belediye Başkan Yardımcıları ve davetliler katıldı.
Amasya Belediyesinin ev sahipliğinde Bimarhane'de düzenlenen konserde, sanatçı Yaprak Sayar Klasik Türk Müziği ve halk müziğinin önemli eserlerini seslendirdi.
Sayar'a, Mesut Halili kanun, Murat Süngü viyolonsel, Furkan Resuloğlu tambur ve Fazıl Karagöz ritim perküsyonla eşlik etti.
Konser Belediye Başkanı Mehmet Sarı, protokol ve davetliler tarafından büyük bir ilgiyle izlendi. Sanatçı Yaprak Sayar'ın seslendirdiği eserlere eşlik ettiler.Konserden büyük keyif aldıklarını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,'Sabuncuoğlu Şerefeddin Tıp ve Cerrahi Müzesinde “Yaprak Sayar'la İpek Yolu'nda Meşk” konserimizle geçmişe doğru bir yolculuk yaptık. İleri ki süreçte de medeniyetin bize kazandırdıklarını bir kez daha keşfederek, Türk müziğinin eşsiz anılarını, şehrimizin mimari dokusuna iz bırakan tarihi mekanlarda buluşturmaya devam edeceğiz'dedi.
Ayrıca Belediye Başkanı Mehmet Sarı,Türk müziğinin eşsiz tınılarını, Türkiye'nin mimari dokusunda iz bırakan tarihi mekanlarla birleştiren konser ekibine de 
teşekkür etti.

#başkan sarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar