Başkan Sarı’dan yanan ormanlara 10 bin fidan desteği

AMASYA Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Adana, Osmaniye, Mersin, Kütahya, Antalya, Aydın ve Muğla'da yanan ormanların yeniden yeşillenmesi için 10 bin adet fidan desteği vereceklerini bildirdi.

Başkan Sarı’dan yanan ormanlara 10 bin fidan desteği
Başkan Sarı’dan yanan ormanlara 10 bin fidan desteği Yalçın AKBULUT
Bu içerik 57 kez okundu.

Adana, Osmaniye, Mersin, Kütahya, Antalya, Aydın ve Muğla'da yanan ormanların yeniden yeşertilmesi için 10 bin adet fidan desteği vereceklerini söyleyen Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı yaptığı açıklamada şunları kaydetti;

‘10 BİN FİDANDA DA BİZDEN’
“Türkiye'nin dört bir yanında eş zamanlı olarak başlayan ve ciğerlerimizi yakan orman yangınlarının yaralarını sarmak için Amasya Belediyesi olarak 10 bin fidan bağışlama kararı aldık. Çıkan yangınlar yüreğimizi yakıyor. Devletimiz var gücü ile pek çok noktada başlayan orman yangınlarına müdahale ediyor. Hainlerce yakılan ormanların yeniden yeşertilmesi için vatan sevdalısı Amasyalılar adına 10 bin fidan bağışında bulunuyoruz. Temennimiz en kısa zamanda yangınlar kontrol altına alınarak, ormanlarımızın eski haline döndürülmesi. Bunun içinde ülke olarak birlik ve beraberlik yapma zamanıdır” dedi.

#Amasya 10 bin fidan#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar