Sakarya’da Ata tohumlarından ilk mahsuller

Sakarya’da Büyükşehir marifetiyle kurulan Ata Tohum üretiminde ilk mahsuller toplandı. Domates, biber, patlıcan ve mısır gibi birçok ürün BELPAŞ marifetiyle sofralara ulaşacak.

Sakarya’da Ata tohumlarından ilk mahsuller
Sakarya’da Ata tohumlarından ilk mahsuller Yalçın AKBULUT
Bu içerik 96 kez okundu.

SAKARYA (İGFA) – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Sakarya’nın tarımsal potansiyelini artıracak olan ve geçmişten gelecek nesillere miras kalacak Ata Tohumunun ilk mahsullerini inceledi. Tamamen doğal, katkısız ve ilaçsız bir şekilde üretimi sağlanan domates, biber, patlıcan ve mısır gibi 10 farklı ata tohumu, BELPAŞ marifetiyle sofralara ulaşacak.

“Sağlıklı nesiller yetiştirmek için ihtiyacımız olan sağlıklı besinleri ancak sağlıklı tohumlardan elde edebiliriz” diyen Başkan Ekrem Yüce, “Sakarya’mızın gelişmesinde tarımın önceliği çok büyük. Sofralarımıza sağlık besinleri getirmek, tamamen doğal ve katkısız sebzeler yiyebilmek her vatandaşımızın en doğal hakkı. Büyükşehir olarak genetiği değiştirilmiş ürünleri değil, kültürel mirasımızın yapı taşlarından olan 10 farklı sebzemizi üretiyoruz. Ektiğimiz ürünlerin ilk mahsullerini toplamaya başladık. Domates, biber, patlıcan ve mısır gibi birçok ürün BELPAŞ marifetiyle sofralara ulaşacak. Sağlıklı bir gelecek, güvenilir bir dünya için ata tohumunu yaygınlaştırmalı, kullanılmasına gayret göstermeliyiz. İnşallah verimli bir şekilde üretimini sağlayarak atalarımızın emanetine sahip çıkacağız” diye konuştu.

#sakarya ata tohumu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Koronada son durum
Koronada son durum