Madalyalar başkandan

Uluslararası Santa Barbara Yat Yarışları ödüllerini özel konuk Hürriyet verdi

Madalyalar başkandan
Madalyalar başkandan Yalçın AKBULUT
Bu içerik 80 kez okundu.

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İzmit tarihinde önemli bir yeri olan Denizcilerin Azizesi Santa Barbara adına “İzmit/Nikomedia seni çağırıyor” sloganıyla İstanbul’da düzenlenen TAYK Greencup By Santa Barbara Hub Uluslararası Açık Deniz Yat Yarışı’nın ödül törenine özel davetli olarak katıldı

Türkiye Açıkdeniz Yarış Kulübü ile Santa Barbara Hub paydaşlığında “Denizcilerin Azizesi Santa Barbara’nın Evrensel Mirasından Yeşil Kupa” temalı uluslararası açık deniz yat yarışı düzenlendi. TAYK Greencup By Santa Barbara Hub Uluslararası Açık Deniz Yat Yarışı’na 10 ülkeden 25 ekip katıldı. Yarışta 16 deniz mili yol kat edildi. Türkiye, ABD, Japonya, Yunanistan, İrlanda, Ukrayna, Çin, Karadağ, Filipinler, Meksika’dan ekiplerin katıldığı İstanbul Setur Alanı’ndaki uluslararası yarışın ödül töreninde İzmit Belediye Başkanı Av. Fatma Kaplan Hürriyet gurur dolu anlar yaşadı.

Madalyalar başkandan

LANSMANDA İZMİT GÖSTERİLDİ

Santa Barbara HUB Kültür ve Turizm Güzergahı’nda İstanbul, İzmit (Nikomedia), İznik, Gökçeada, Kapadokya, Trabzon ve Mardin gösterildi. Greencup By Santa Barbara Hub Uluslararası Açık Deniz Yat Yarışı’nın lansman videolarında İzmit Bağçeşme’de bulunan Azize Santa Barbara Kulesi’nin, halk arasında bilinen adıyla Bayraktar Burcu’nun görüntülerine yer verildi. Yarışmanın sloganı olarak ise “Calls you to Nicomedia/İzmit” yani “İzmit, Nikomedia seni çağırıyor” cümlesi kullanıldı. Fenerbahçe-Büyükada, Fenerbahçe-Pide (Kaşık) Adası parkurlarında kıyasıya mücadelenin yaşandığı yarışların sonunda ödül töreni düzenlendi.

Madalyalar başkandan

İZMİT’İN BAŞKANI ÖZEL DAVETLİ

Kalamış Atatürk Parkı Festival Alanı’nda gerçekleştirilen kupa törenine İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet özel davetli olarak katıldı. Denizcilerin Azizesi Santa Barbara’nın İzmit topraklarında yaşaması ve dünyaya hoşgörüyü evrensel miras olarak bırakması nedeniyle ödülleri sahiplerine İzmit’in başkanı Hürriyet takdim etti. İzmit’i kültür ve tarih kenti olarak dünyaya tanıtmak, Santa Barbara’nın dünyanın her yerinde tanınıyor olmasını kent turizmine katkıya çevirmek isteyen Hürriyet ise, ödül töreninde yaptığı konuşmada, Santa Barbara’nın uluslararası değere sahip olduğuna değindi.

“İZMİT TARİHİNDEN BİR İSİM”

3 bin yıllık tarihi geçmişi olan, 46 yıl Roma İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, dünyada ilk hoşgörü fermanının yayınlandığı İzmit’in köklü tarihinde önemli pek çok isim olduğuna dikkat çeken başkan Hürriyet, “Kuşkusuz bunlardan biri Azize Barbara’dır. Santa Barbara, St. Barbara, Aya Varvara veya bizdeki adıyla Azize Barbara. Anadolu toprakları için kıymetli bir kültür mirası. Dünyada birçok şehre ismi verilen, her yıl adına anmalar düzenlenen 14 yardımcı azizeden biri. Doğu Ortodoks Kilisesi kaynaklarına göre; ‘Büyük Şehit’ olarak Nikomedia kentinde dış şehir surları kulesinde 4 Aralık 306 tarihinde Ortodoks inanışına göre şehit edildiği kabul edilir.

“HOŞGÖRÜYLE YÖNETİYORUZ”

İzmit Belediyesi olarak 311 yılında bu topraklarda ilan edilmiş Hoşgörü Fermanları ile dünyada tolerans devrinin kapılarını açan kentimizi, hoşgörünün vizyon edinildiği bir anlayış ile yönetiyoruz. Kentimizin toprak altında kalmış değerlerini önemsiyor ve uluslararası platformlarda ses getirecek projelere imza atıyoruz. Dünyada hoşgörü fermanlarının yayınlandığı ilk başkent olma onurunu taşıyor, uluslararası değerlerimize, kültür varlıklarımıza sahip çıkıyor, gelecek nesillere aktarmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bugün burada sizlerle birlikte Denizcilerin Azizesi Santa Barbara adına düzenlenen Greencup By Santa Barbara HUB TAYK Açıkdeniz Yat Yarışları lansman töreninde olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yarışmaya katılan tüm takımları tebrik ediyorum” dedi.

#nıkomedya santabarbara#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor