Mustafa Aysel, Geleceğe Hayat Bırakıyoruz

Burhaniye Ticaret Odası 120 adet Sualtı Yapay Resiflerini uzmanlarca hazırlanan alanlara SRZ Denizcilik tarafından atılmaya başlandı.

Mustafa Aysel, Geleceğe Hayat Bırakıyoruz
Mustafa Aysel, Geleceğe Hayat Bırakıyoruz Yalçın AKBULUT
Bu içerik 130 kez okundu.

Burhaniye Ticaret Odası Başkanı Mustafa Aysel, Denizi mavi, dağları yeşil, dört mevsimi ayrı güzel ülkemizin renklerini koruyabilmek için Burhaniye Ticaret Odası olarak “ Geleceğimize Hayat Bırakıyoruz” sloganıyla yola çıktık. Burhaniye ve Gömeçte belirlenen noktalarda “ Sualtı Resif Alanları” kazandırılması projesi kapsamında; deniz canlıları için yapılan yapay yuvalar olan, resif küplerini bitirmenin ve denize atmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bizimle birlikte, ülkesine gönül veren, proje ortaklarımız Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi , Gömeç Belediye Başkanlığı, Burhaniye Belediye Başkanlığına; ülkemiz ve çocuklarımız adına, minnettarız. Bu projeyle biyolojik çeşitliliği artırmak, habitat kaybını azaltmak, deniz canlılarına barınak olarak kullanacakları yeni alanlar oluşturmak, dalış turizmini geliştirmek ve sportif balıkçılığı destekleyerek bölge turizmini 12 ay canlı tutma arzusundayız.

Yapay resif bloklarının SZR Denizcilik tarafından su altına yerleştirilmesi işlemi öncesinde Burhaniye İskele Yat Limanında geleceğimiz olan çocuklarımızla birlikte “Resif Küplerini Boyama Etkinliği”düzenledik .

Doğanın Yıldızları, çocuklarımız; balıkları, gemileri, dalgaları, kuşları hayal ederek etkinliğe destek veren resim sanatçılarımız, Yasin Ürüçoğlu ve Banu Küpeli Ürüçoğlu eşliğinde hayallerini onlar için özel olarak getirilmiş resif küplerinin üzerine aktarıyorlar.

Etkinlikle geleceğimiz olan çocuklarımıza doğanın değerli olduğunu hissettirerek, doğaya saygıyı , doğayla olan ilişkilerinin gelişmesini ve çevre bilincini güçlendirme yolunda farkındalık yarattığımıza inanıyoruz. Emeği geçen herkese güzel ülkemiz ve geleceğimiz adına yürekten teşekkür ediyoruz dedi.

Şenol Torlak

#burhaniye Ticaret odası#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor