Amasya'dan sel bölgesine destek

Amasya Belediyesine bağlı ekipler, Kastomonu Bozkurt ilçesinde arama kurtarma çalışmalarına devam ediyor.

Amasya'dan sel bölgesine destek
Amasya'dan sel bölgesine destek Yalçın AKBULUT
Bu içerik 88 kez okundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı'nın talimatları ile Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine Amasya Belediyesine ait ekipler canla başla kurtarma çalışmalarına devam ediyor.
Karadeniz Bölgesi'nde etkili olan sağanak yağış sonrası Kastamonu'da meydana gelen sel felaketi nedeniyle Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, bölgeye araç ve ekip desteği gönderdi.  Fen işleri Müdürlüğü ve İtfaiye Müdürlüğünde görevli 5 personel ile1 adet itfaiye, 1 adet kamyon,1 adet kazıyıcı yükleyici kepçe ve 1 adet TIR Bozkurt İlçesine giderek çalışmalara katılıp vatandaşların yardımına koşuyor.
'HER ZAMAN HER BÖLGEDE VATANDAŞLARIMIZIN YANINDAYIZ'
Amasya Belediyesi olarak yaraların sarılması için her türlü destek ve katkıya hazır olduklarını belirten Başkan Mehmet Sarı;“Yaşanan sel felaketinden etkilenen Kastamonu halkına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ekiplerimiz Kastamonulu hemşehrilerimize yardım ve destek için bölgedeler. Dayanışmayla aşamayacağımız sorun yok. Her zaman her bölgede vatandaşlarımızın yanındayız. 
Bölgedeki hemşehrilerimizin neye ihtiyacı varsa yanlarındayız. Gücümüz neye yetiyorsa destek olmak için her zaman hazırız. 
Bu zor günleri dayanışma içerisinde hep birlikte inşallah aşacağız. Bölgede canla başla destek veren ekibimize de kolaylıklar diliyorum. Ülkemizde meydana gelen afetler hepimizin ortak acısıdır. 
Amasya'da görev yapan fedakar ekiplerimiz, 3 gün önce Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine gitti. 
Orada ellerinden geleni yaparak, destekte bulunuyorlar. Bizi biz yapan ortak acılarımız ve ortak sorumluluklarımızdır. 
Tüm ülke olarak el birliği ile bu durumu da aşacağız. 
Ekiplerimiz, tüm imkanları ile seferber oldu. Amasya olarak sel felaketinden etkilenen vatandaşlarımız için elimizden geleni yapıyoruz.
Tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyor,hayatını kaybeden vatandaşlarımıza da Allahtan rahmet diliyorum'ifadelerini 
kullandı.

#amasya kastamonu sel#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor