Bursa'da Mudanya'nın göletleri balıklandırıldı

Bursa'nın Mudanya ilçesinde bulunan Çayönü ve Çınarlı göletlerinde balıklandırma çalışması yapıldı. Göletlerin kenarında bulunan alandan 4 bin 700 adet sazan yavrusu Bursa ve Edirne İl Tarım ve Orman Müdürlüklerinin desteğiyle suya bırakıldı.

Bursa'da Mudanya'nın göletleri balıklandırıldı
Bursa'da Mudanya'nın göletleri balıklandırıldı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 65 kez okundu.

BURSA (İGFA) - Mudanya İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ergün Karadağ, balıklandırma ile su ürünleri kaynaklarının sürdürülebilir kullanılması ve kaynakların gelecek nesillere aktarılmasının hedeflendiğini söyledi.

Sulama amaçlı yapılan göletlerin balıkçılığa kazandırılması çalışması ile atıl durumda olan kaynaklar üretime kazandırılarak farklı üretim modellerinin uygulanmasına imkan sağlanacağını kaydeden Müdür Karadağ,  yapılan çalışmaların Türkiye'de yeni gelişmekte olan sportif balıkçılık turizmin alt yapısına da katkı sağlayacağını belirtti.

Bu arada 2021 Yılı Su Ürünleri Çalışma Programı'nın başarıya ulaşması için av aracı, balık boyu, av zamanı ve yer yasaklarına uyulmasının yanı sıra bırakılan yavruların büyümesine ve en az bir kez üremesine imkan verilmesinin de önemli olduğu kaydedildi.

#mudanya balık#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar