Dokuz Eylül, 'en iyiler' listesinde

Türkiye’de öncü olmayı, dünyada ise en iyi üniversiteler arasında yer almayı kendine ilke edinen Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), 2021 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) sonuçlarına göre Türk üniversiteleri arasında 2’nci sırada yer aldı.

Dokuz Eylül, 'en iyiler' listesinde
Dokuz Eylül, 'en iyiler' listesinde Yalçın AKBULUT
Bu içerik 55 kez okundu.

İZMİR (İGFA) - Uluslararası yükseköğretim kurumlarının akademik performanslarını değerlendiren; üniversiteleri objektif kriterlere göre sıralayan Shanghai Ranking, 2021 Dünya Üniversiteleri Akademik Sıralaması (ARWU) sonuçlarını açıkladı. İki binden fazla üniversitenin değerlendirildiği listeye sadece 8 Türk üniversitesi girerken; Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Türk üniversiteleri arasında 2. sırada yer aldı.

Gelecek yıl 40. yıl dönümünü kutlamaya hazırlanan ve listeye giren Türk üniversiteleri arasında ‘en genç üniversite’ olma unvanını elinde bulunduran DEÜ, alan bazında da yetkinliğini artırarak büyük bir başarıya imza attı. Konaklama ve Turizm İşletmeciliği’nde dünyada ilk 150’ye, Hemşirelik’te ise ilk 300’e girmeyi başaran DEÜ’nün uluslararası eğitimdeki kalitesi, tescillenmiş oldu.

Listede yer alan Türk üniversiteleri arasında ‘en genç üniversite’ unvanını elinde bulunduran DEÜ’nün çıtayı her zaman en yükseğe koyduğunu belirten Rektör Prof. Dr. Nükhet Hotar, küresel hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. Elde edilen başarının öğrenciler için de önemli bir referans noktası oluşturduğunu kaydeden Prof. Dr. Hotar, "Öğrencilerimiz, eğitimdeki kalitesi dünyanın saygın bağımsız kuruluşları tarafından tescillenmiş bir üniversitenin öğrencisi olarak kariyerlerine adım atıyorlar. Bu başarıda emeği geçen ve bizleri gururlandıran mensuplarımıza teşekkür ediyoruz. Ülkemize, kentimize ve üniversitemize faydalı olacak akademik çalışmalar yapmaya devam edeceğiz” dedi.

 

Yor

#9 eylül#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARI: “BUGÜN KAHRAMAN GAZİLERİMİZE VEFA DUYGULARIMIZI İFADE ETMEK İÇİN, ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”
SARI: “BUGÜN KAHRAMAN GAZİLERİMİZE VEFA DUYGULARIMIZI İFADE ETMEK İÇİN, ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”
Başkan Şayir’den Gaziler Günü mesajı
Başkan Şayir’den Gaziler Günü mesajı