Tayland, Gaziantep mutfağında birleşti

Tayland - Türkiye arasındaki ilişkileri geliştirmek, Antepfıstığının derin oramasına vurgu yapmak amacıyla Maslahatgüzar Başkanlığındaki Tayland Büyükelçiliği Heyeti, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin’le Mutfak Sanatları Merkezi’nde bir araya geldi.

Tayland, Gaziantep mutfağında birleşti
Tayland, Gaziantep mutfağında birleşti Yalçın AKBULUT
Bu içerik 64 kez okundu.

GAZİANTEP (İGFA) - Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Maslahatgüzar Başkanlığındaki Tayland Büyükelçiliği Heyeti’ni Gaziantep Mutfak Sanatları Merkezi’nde (MSM) ağırladı. Heyet yetkilileri ve eşleri, tarafından oluşturulan Antepfıstıklı Tayland - Türk tatlısı, “SBAGNATS”, için Başkan Şahin, tezgahın başına geçti ve Tayland - Türkiye arasındaki ilişkilerin ve iş birliğinin bir nişanesi olacak tatlıyı kendi elleriyle bir kez daha hazırladı.

GELENEKSEL TAT ANTEPFISTIĞIYLA BULUŞTU

Heyet ve beraberinde Gaziantep’e gelen eşleri, daha önce geleneksel ürünlerinden yola çıkarak hazırladığı tatlıyı Antepfıstığıyla buluşturdu. “SBACNATS” olan tatlının adı Gaziantep’in “G” harfiyle yeniden revize edilerek “SBAGNATS” olarak değiştirildi. MSM’de tezgaha geçen Başkan Şahin, türk gastronomi şefleri ve heyet üyeleriyle birlikte tatlıyı hazırlayarak tadına baktı, Antepfıstığı yeşilinin bu tatlıya çok yakıştığını söyledi.

Şehri ziyaret eden delegasyonda; Maslahatgüzar Mr. Charkrienorrathip Sevikul, Maslahatgüzarın Eşi Mrs. Bangorn Sevikul, Maslahatgüzarın kızı ve oğlu Mr. Chayenchanadhip and Ms. Piyawadee Sevikul, Birinci Sekreter Mr. Teerawat Wongkaew, Birinci Sekreter’in Eşi Ms. Suchaya Tancharoenpol ve İkinci Sekreter Mr. Jirapon Boonpor yer aldı.

#tayland gaziantep mutfağı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar
Ampute Milli Takımımız tarih yazdı
Ampute Milli Takımımız tarih yazdı