Kocaeli İzmit'te Deprem Müzesi'ne kapsamlı bakım

İzmit Belediyesi, 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ndeki su yalıtım sistemini ve müze etrafını çevreleyen yolu yeniledi.

Kocaeli İzmit'te Deprem Müzesi'ne kapsamlı bakım
Kocaeli İzmit'te Deprem Müzesi'ne kapsamlı bakım Yalçın AKBULUT
Bu içerik 56 kez okundu.

KOCAELİ (İGFA) - İzmit Belediyesi, Cephanelik’te bulunan 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’nde kapsamlı fiziki bakım çalışması gerçekleştirdi. Etüt Proje Müdürlüğü teknik personeli tarafından teras ve yan cephelerde yapılan incelemelerde su yalıtımı sisteminin yenilenmesi gerektiği tespit edildi.

Yalıtım sorunun çözülmesi için hızlıca proje hazırlanmasının ardından 450 metrekarelik alanda su yalıtım sistemini yenilemek için önce mevcut beton zemin kaldırıldı. Daha sonra yalıtım sistemi yenilenerek bir haftalık testten geçirildi. Testin başarılı olmasıyla birlikte su yalıtım sisteminin üstü tekrar betonla kaplandı.

İzmit Belediyesi, 17 Ağustos Deprem Anma ve Farkındalık Müzesi’ne ulaşımı sağlayan yolu da yenileyerek daha uzun ömürlü olması için beton zemine dönüştürdü. Müzenin etrafını çevreleyen 300 metre kare alana sahip deforme olan yol, hızlıca yenilenerek daha kullanışlı hale getirildi.

#deprem müzesi#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar
Ampute Milli Takımımız tarih yazdı
Ampute Milli Takımımız tarih yazdı