Sakarya'da 10 ilçede 33 sondaj hedefi

Sakarya Büyükşehir Saski 2021-2022 yılı itibariyle toplam 4 bin 700 metre derinliğe sahip sondaj kuyusu üretimleri devam ediyor.

Sakarya'da 10 ilçede 33 sondaj hedefi
Sakarya'da 10 ilçede 33 sondaj hedefi Yalçın AKBULUT
Bu içerik 77 kez okundu.

SAKARYA (İGFA) - SASKİ ekipleri Karasu Kuyumculu ve Akyazı Ballıkaya’da çalışmalarına devam eden Saski ekipleri şuana kadar Hendek, Geyve ve Pamukova’da olmak üzere 500 metre civarı toplam 60 lt/sn debili sondaj kuyusu açtı. 10 ilçede 33 adet sondaj kuyusu açmayı planlayan ekipler, içmesuyu kalitesinin yüksek olması için sondaj çalışmalarından önce bölgeler taranarak gerekli etütleri ve incelemeleri son teknoloji cihazlarla gerçekleştiriyor.

Devam eden çalışmalarla ilgili Sakarya Büyükşehir SASKİ’den yapılan açıklamada, su kaynaklarını en doğru şekilde kullanarak uzun yıllar boyunca su sıkıntısı yaşanmasının önüne geçildiğini kaydetti. Açılan sondaj kuyuları ile yerleşim yerlerinin içme suyu açığını karşıladıklarını belirten ekipler,Y"apılan analizlerin sonucuna göre çalışmalar 2021-2022 yılı itibariyle farklı debilere sahip içmesuyu hizmetinde kullanılmak üzere üretimler devam ediyoruz” dedi

#sakarya saki sondaj#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor