Kars’ta baraj gölü su kuşlarını ağırlıyor

Yüzlerce kuşun bulunduğu gölde karabatakların toplu balık avlamaları kameralara yansıdı.

Kars’ta baraj gölü su kuşlarını ağırlıyor
Kars’ta baraj gölü su kuşlarını ağırlıyor Yalçın AKBULUT
Bu içerik 122 kez okundu.

Kars’ta yaşanan kuraklığın ardından kuruyan Kuyucuk Gölü’nü tek eden kuşlar, Kars Barajı’nı mekan tuttu, başta pelikanlar olmak üzere yüzlerce su kuşunun bulunduğu baraj gölü, su kuşlarının mekanı oldu.

“Karabatakların balık avlamaları kameraya yansıdı”

Kars Baraj Gölü’nün etrafını dolduran kuşların, gölün bir bölümünden başlayarak, gölün ortasına kadar yüzerek balık avladı. Karabatakların balık avlamalarına pelikanlarda eşlik etti. Suya dalarak balıkları yakalayan karabatakların on anları ise an be an kaydedildi.

Kars Baraj Gölü’nün Kuyucuk Gölü’nün kurumasıyla birlikte kuşlar için çok güzel bir mekan olduğunu ifade eden vatandaşlar, “Kars baraj Gölü’ndeyim ve su biraz çekilmiş durumda, buna nazaran kuş çeşitliliği çok fazla, karabatak olsun, ördek çeşitleri olsun, burada yuva yapmışlar. Yavrularını da burada büyütmüşler. Bende gördüm, bu güzelliği biraz seyrettim. Fotoğraf çektim. Yani Kuyucuk Gölü’nün kurumasıyla beraber kuşlar burada doğal bir alan oluşturdu” dedi.

Öte yandan, Kars Barajı Gölü’nde bulunan kuşlar, burada rahatsız edilmeden yaşamlarını sürüyor. Yüzlerce kuşun bulunduğu gölde bulunan kuşlar görsel şölen sunarken, kuşların toplu olarak uçmaları drone ile görüntülendi.

kars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(1).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(2).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(3).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(4).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(5).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(6).jpgkars’ta-baraj-golu-su-kuslarini-agirliyor-(7).jpg

Kaynak: Kars’ta baraj gölü su kuşlarını ağırlıyor

#kars kuşlar#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor