Yaralı leylek tedavi altına alındı

Bursa'da Osmangazi Belediyesi, bir işyerine giren yaralı leyleği tedavi altına aldı.

Yaralı leylek tedavi altına alındı
Yaralı leylek tedavi altına alındı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 45 kez okundu.

BURSA (İGFA)- Çiftehavuzlar Mahallesi’nde yer alan bir iş yerine uçamayan leylek girdiği yönünde ihbar alan Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, hazırlıklarını yaparak adrese gitti. Oto yıkama olarak faaliyet gösteren işyerinin bir köşesinde başını duvara yaslamış olarak duran leyleğin yanına giden ekipler, leyleği yakalayarak ilk müdahaleyi işyerinde yaptı.

Ekipler, sağlık durumu hakkında detaylı bilgi sahibi olmak ve gerekli muayeneyi uygulamak adına yaralı leyleği dünyanın ilk hayvan hastanesi olan Gurabahane-i Laklakan’a götürdü.

Sakatlanmış ve yaralı leyleklerin bakımının yapılması amacıyla 19. yüzyılda kurulan ve Türkiye'nin ilk hayvan hastanesi olan 'Gurabahane-i Laklakan'da veteriner hekim tarafından sağlık kontrolü yapılan leyleğin eklem yerlerinde herhangi bir sıkıntı olmadığı, aç ve susuz kaldığı için bitkin düştüğü belirlendi.

Osmangazi Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Dilek Yosun,  gerekli olan bakım ve tedavilerinin yapılmasının ardından ekiplerimiz tarafından Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ne sevkinin yapılacağını söyledi. 

#yaralı leylek#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Koronada son durum
Koronada son durum