SARI: ‘PROJEMİZİ YAKIN ZAMANDA HAYATA GEÇİRECEĞİZ’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “Üç yüze yakın proje içerisinde 22 tane ödül alan belediye oldu. Bunlardan bir tanesi Amasya. Biz Amasya adına onurluyuz, gururluyuz, mutluyuz” dedi.

SARI: ‘PROJEMİZİ YAKIN ZAMANDA HAYATA GEÇİRECEĞİZ’
SARI: ‘PROJEMİZİ YAKIN ZAMANDA HAYATA GEÇİRECEĞİZ’ Yalçın AKBULUT
Bu içerik 137 kez okundu.

Belediye Başkanı Mehmet Sarı, Türkiye Belediyeler Birliği ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda; ‘Sosyal Gençlik Hareketi Projesi’ ile ‘Genç Dostu Şehir Ödülü’nü geçen gün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. Ödülün içeriği hakkında basın mensupları ile bir araya gelen Başkan Sarı, Üç yüze yakın proje içerisinde 22 tane ödül alan belediye arasında Amasya’nın yer almasının şehir adına onur, gurur ve mutluluk verici bir durum olduğunu söyledi.

‘BİZ AMASYA ADINA ONURLUYUZ, GURURLUYUZ, MUTLUYUZ’
Türkiye Belediyeler Birliği ve Gençlik ve Spor Bakanlığının düzenlediği Genç Dostu Şehirler Fikir ve Proje Uygulama Yarışması’nda, 3 bin belediye arasından hazırladığımız ‘Sosyal Gençlik Hareketi Projesi’ ile ödül almaya hak kazanılmasının gururunu yaşadıklarını belirten Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı açıklamasında şunları söyledi;
“Üç yüze yakın proje içerisinde 22 tane ödül alan belediye oldu. Bunlardan bir tanesi Amasya. Biz Amasya adına onurluyuz, gururluyuz, mutluyuz. Tamamen gençlerimizle alakalı bir proje. Ben projede çalışan arkadaşlarımızı can-ı gönülden kutluyorum. Birim müdürümüzden, çay servisi yapan personelimize, özveriyle çalışan tüm mesai arkadaşlarıma ve Belediye Başkan Yardımcılarımıza teşekkür ediyorum. Olayı yaşamadan anlatmak veya dinlemek farklı bir şey. Düşünebiliyor musunuz? Karşınızda koskoca bir salon ve insanlar dolu. Türkiye’deki üç binin üzerindeki belediyeden 22 belediyeye ödül veriliyor ve bunlardan biri biz oluyoruz. Bizim ismimizin dile getirilmesinin bir ehemmiyeti yok orda fakat Amasya adının zikredilmesi, orda gündeme düşmesi bizim için manevi değeri çok yüce bir olaydır. Genç istihdamında sosyal yatırımlar ile gençlerimizi, bireyleri ve biraz daha kimsesiz ya da ulaşamayan gençlerimizin becerilerini, bilgilerini aktif olarak artırmayı sağlamak ve onları bizim kültür evlerimizde bir araya getirmektir” dedi. 

‘PROJE ŞEHRİMİZE HAYIRLI OLSUN’
Maddi durumu zayıf olan gençlere ekonomik yoldan yardım etmek gibi içeriği olan sosyal bir projeye imza attıklarını söyleyen Başkan Sarı açıklamasının devamında;  
“Aldığımız ödülün onur veren tarafı gençlerimizin sosyal alanlarda daha fazla beceri ve bilgiye sahip olmalarıdır. Projemizi yakın zamanda harekete geçiririz diye düşünüyorum. Bu proje ile kimse garip olduğunu düşünmesin elhamdülillah biz buradayız. Onlarla hemhal olmak aynı zamanda bizi memnun eden bir durum. Projemizin şehrimize ve hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

#amasya genç dostu#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor