Sakarya'da kayıpsız 'hayat' nöbeti

Sakarya Büyükşehir Belediyesi cankurtaranları Karadeniz sahillerinde 685 kişiyi boğulmaktan kurtardı. 1 Haziran’dan bu yana teyakkuzda olan ekipler, sezonu kayıpsız bitirmek için yoğun mesai harcıyor.

Sakarya'da kayıpsız 'hayat' nöbeti
Sakarya'da kayıpsız 'hayat' nöbeti Yalçın AKBULUT
Bu içerik 64 kez okundu.

SAKARYA (İGFA) - Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi’ne bağlı cankurtaran ekipleri Karasu, Kocaali ve Kaynarca sahillerinde 60 personelle vatandaşın can güvenliği için ‘hayat’ nöbetini sürdürüyor.

Sahillerde kurulan toplamda 44 farklı kulede gün sonuna kadar nöbet tutan cankurtaranlar, kulelerinin başında adeta gözünü bile kırpmadan denizdeki hareketliliği gözlüyor.

Denizde belirlenen sınırlar ve duba sistemiyle güvenliği sağlayan Cankurtaran Timi, 1 Haziran’dan bu yana toplam 685 kişiyi boğulmaktan kurtardı. Sağlık sistemiyle koordineli çalışan ekipler, 112’ye teslim ettikleri onlarca canı ‘hayata’ bağladı.

4 jet ski, 1 araç ve tam donanımlı ekipmanlarımızla sahillerimizde vatandaşlarımızın huzurunu sağlamak, can güvenliğini temin etmek için mesai saatleri içerisinde büyük bir hassasiyet gösterdiklerini ifade eden ekip, "Hedefimiz bu yaz sezonunu hiçbir vatandaşımızın canına, hayatına zarar gelmeden tamamlamaktır" dedi.

#sakarya cankurtaran#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar