Bilal Hoca’dan duygusal veda

TADEF Başkanı Bilal Dündar yeniden başkanlığa aday olmayacağını açıkladı

Bilal Hoca’dan duygusal veda
Bilal Hoca’dan duygusal veda Yalçın AKBULUT
Bu içerik 70 kez okundu.

Bununla ilgili duygusal bir mesaj yayınlanan Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonu Başkanı Dündar; “Türkiye Azerbaycan Dernekleri Federasyonumuzu 2006 yılında Kocaeli’de kurduk. O günden bugüne köprülerin altından çok sular aktı. Bizi bir araya getiren, tarihe karşı ödenmesi gereken milli borcumuz nedeni ile hepimiz heyecan içindeydik. İlk defa birbirini tanımayan ve bilmeyen ama aynı amaç için bir araya gelen kurumları temsil eden insanlardık.

O tarihte kardeş ve dost Azerbaycan topraklarının yüzde yirmisi başta Hocalı olmak üzere soykırım yapılarak işgal edilmişti. Hepimiz sıkıntılı ve üzgündük. Diaspora adı ile nitelendirilen bu örgütlenmeyi Azerbaycan başlatmıştı. Hiçbirimiz profesyonel değildik. Detaylı ve derin bir bilgimizde yoktu. Öğrenerek ve çalışarak yola devam etmeye çalıştık. Yorucu, meşakkatli ve problemlerle dolu bir yoldu.

Asıl amaçtan saptırmak için ve yıpratmak için önyargı, yalan dolan, her türlü hile, dedikodu, şantaj ve tehdit vardı.

Bunları bilerek yola çıkmak ve yol almak mecburiyetinde olduğumuzu gördük ve yaşadık.

Bu ve benzer olumsuzlukları sabır, ortak akıl ve özgüven duygularımız ile aşmaya çalıştık.

Bizi tehdit eden telefonda hakaret ve küfür eden bir kişinin telefonu iki yıl önce Manisa’da da ölen bir kişinin adına çıkıyor.

Bu tür olaylar daha sonraları bizi hiç etkilemedi. Zaten demirden korkan trene binemezdi.

“BAŞARIDA KOCAELI GERÇEĞİ”

Üzerimize aldığımız tarihi ve milli görevi başarıya Kocaeli sayesinde taşıdık. Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere diğer belediyelerimizin destekleri, milletvekillerimiz, valilerimiz,

sivil toplum kuruluşlarımız ve basınımız ile kısaca Kocaeli halkının desteklerine şükran borcumuz var. Kocaeli; Türkiye, Azerbaycan ilişkilerinin gelişmesinde hep önde oldu. Önde olmaya da devam ediyor ve de devam edecektir. Bugün Sekapark daki Haydar  Aliyev Kültür Evimiz içinde Türkiye’de ilk ve tek “Soykırım” müzesi ile ihtiyaç karşılayan bir kütüphane vardır. Bu önemli tarihi mekanı 42 yerli ve yabancı televizyon çekim yaparak dünyaya duyurmuştur.

Federasyonumuz 2012 yılında büyük jüri üyeleri tarafından yılın başarılı Sivil Toplum Örgütü seçilerek ödül almıştır. Aynı yıl Azerbaycan Cumhurbaşkanı sayın İlham Aliyev tarafından adıma madalya verilerek taltif edildik. Saymakla ve yazmakla bitiremeyeceğimiz hizmetlerimiz ile gurur duyuyoruz. Mahkeme kadıya mülk değildir. Her şeyin bir sonu vardır. Aldığım kutsal emaneti yani hizmet bayrağımızı yeni seçilecek arkadaşımıza bırakmanın heyecanı içindeyim. Kim seçilirse seçilsin bütün gücüm ve tecrübelerim ile her zaman destek olacağım. Mevcut tüzüğümüze ve ortak kararımıza göre Genel Merkez İstanbul olacak. Ama Kocaeli büyük projeleri ile aynı hız ve heyecanla hizmetlerini artırarak yoluna başarılı bir şekilde devam edecektir. Kurultayımızın Azerbaycan ile Türkiye’mize ve Türk Dünyasına hayırlı uğurlu olmasını diliyoruz” ifadelerine yer verdi.

#TADEF#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Zihinsel faaliyetler Alzheimer riskini düşürüyor
Sanatla engelleri aştılar
Sanatla engelleri aştılar