SARI: ‘TÜRKİYE’MİZİ GELECEĞE GÜVENLE TAŞIMANIN YOLU, İYİ BİR EĞİTİMDEN GEÇER’

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

SARI: ‘TÜRKİYE’MİZİ GELECEĞE GÜVENLE TAŞIMANIN YOLU, İYİ BİR EĞİTİMDEN GEÇER’
SARI: ‘TÜRKİYE’MİZİ GELECEĞE GÜVENLE TAŞIMANIN YOLU, İYİ BİR EĞİTİMDEN GEÇER’ Yalçın AKBULUT
Bu içerik 68 kez okundu.

Başkan Sarı mesajında; “Şüphesiz, Türkiye’mizi geleceğe güvenle taşımanın ve muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmanın yegâne yolu, iyi bir eğitimden geçer. Bu nedenle, aydınlık yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın dimağlarını sevgi ve saygıyla süsleyecek, gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek öğretmenlerimizin sorumluluğu, gün geçtikçe daha da artmaktadır. Önemle belirtmeliyim ki; eğitim kurumlarımızın, daha kaliteli ve daha dinamik bir eğitim sürecini takip etmeleri artık bir zorunluluk haline gelmiştir. Çünkü biliyoruz ki eğitim kurumlarımız, sorumluluk sahibi gençler yetiştirdikçe; toplumumuzda birbirini seven, farklılıklara saygı duyan, paylaşımcı ve yaratıcı bireyler de artacaktır” dedi.

‘TÜRK MİLLETİNİN BÜTÜN FERTLERİ KADERDE, KIVANÇTA VE TASADA ORTAKTIR’
Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın uzun bir aradan sonra okullarına kavuşmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyleyen Belediye Başkanı Mehmet Sarı mesajının devamında;
“Büyük Atatürk’ün, Milli eğitimin amacı, Türk milletinin bütün fertleri kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak; milli, insani, ahlaki değerleri geliştirmek; milletimizi hür ve demokratik düşüncenin hâkim olduğu bir toplum haline getirmektir.” ifadesi hepimizin ortak paydası olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle, 2021-2022 eğitim-öğretim yılının ülkemize hayırlı olması temennisiyle, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz başta olmak üzere tüm eğitim camiasına başarılı, huzurlu ve pandemi den uzak sağlıklı bir yıl diliyorum” diye konuştu.

#başkan sarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Koronada son durum
Koronada son durum