Mustafa Kemal Atatürk 9 Eylül 1923 yılında bağımsızlık aşkı ile;

“…Milletin her sınıf halkından, hatta İslam dünyasının en uzak köşelerinden bana ebedi olarak iftihar duyacağım şekilde gösterilen teveccüh ve itimada layık olabilmek için en mütevazı bir millet ferdi sıfatıyla hayatımım sonuna kadar vatanın hayrına vakfeylemek emeliyle barıştan sonra Halkçılık esası üzerine dayanan ve Halk Fırkası adıyla siyasi bir fırka kurmak niyetindeyim”.

Mustafa Kemal Atatürk 9 Eylül 1923 yılında bağımsızlık aşkı ile;
Mustafa Kemal Atatürk 9 Eylül 1923 yılında bağımsızlık aşkı ile; Yalçın AKBULUT
Bu içerik 33 kez okundu.

“Memleketteki sınıflar birbirlerine lazım olan ve birbirlerini tamamlayıcı ve bütünleyici mahiyettedir. Onun için de Halk Fırkası bütün sınıfların haklarını, yükselme sebeplerini ve saadetini sağlamak yolunda çalışmalarda bulunacağına olan inancım tamdır” der ve iki büyük eserinden biri olan Cumhuriyet Halk Partisini kurar.

Cumhuriyet Halk Partisi kimliği ile ülkemizin önce kurtuluşunu, sonra kuruluşunu gerçekleştiren bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin değişim ve gelişiminin ana kaynağıdır Kuruluşundan itibaren uzun yıllar devleti yönetmiş, köklü reformlar sağlamış, devrimlere imza atmış bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi sadece bir siyasi parti değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusudur.

Mustafa Kemal ve silah arkadaşları devrimleri yaşama geçirerek,  parlamenter demokrasi, çok partili hayat ve kadına seçme ve seçilme hakkını sağlayarak özgürlüklerin ve demokrasinin önemli kazanımlarını bizlere armağan etmiştir.

Bugün ülkemiz dışında Müslüman ülkelerin yaşam biçimini ve gelişmişlik düzeylerini, Orta Doğu’daki yıllardır bitmez tükenmez terör, savaş ve insanlık dramlarını gözümüzün önüne getirdiğimizde laik Türkiye Cumhuriyetinin ve Atatürk’ün ülkemize ve ulusumuza sağladığı kazanımların önemini, kıymetini bir kez daha anlıyor ve yaşıyoruz.

Bizler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferleri olarak yurdun dört bir yanında Mustafa Kemal’in devrimci ruhuyla Cumhuriyeti ve partimiz Cumhuriyet Halk Partisini şartlar ne olursa olsun korumaya, yaşatmaya ve yüceltmeye devam edeceğiz.

Cumhuriyet Halk Partililerin hedefi Cumhuriyetin ve Atatürk’ün aydınlattığı yolda ülkemizi aydınlık yarınlara taşımaktır.

 Türkiye'yi kucaklayan, halktan, haktan, demokrasiden yana olan, Türkiye'nin sigortası Cumhuriyet Halk Partisi olarak hedefimiz, yolsuzluk, yoksulluk ve adaletsizliğe son vermektir. Hedefimiz, tüm vatandaşlarımızın barış ve kardeşlik içerisinde mutlu bir Türkiye’de yaşamasıdır.

Bugün ülkemizin içinde bulunduğu koşullar ne kadar zor ve ağır olursa olsun asla umutsuzluk taşımıyoruz. Laik demokratik Cumhuriyetin ışığıyla ve “Yurtta Sulh Cihanda Sulh” İlkesiyle aydınlık yarınlara ulaşabileceğimizi biliyor ve inanıyoruz.

Bu inanç ve kararlılıkla, partimizin kuruluş yıldönümünde başta kurucumuz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm mücadele arkadaşlarını şükranla anıyor, partimize katkı ve gönül veren tüm vatandaşlarımıza, omuz omuza mücadele verdiğimiz partimizin vefakâr üyelerine, yol arkadaşlarıma saygı ve sevgilerimi sunuyorum.

BİRKAN KOÇAK

CHP DERİNCE İLÇE BAŞKANI

 

#CHP#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
ÇOCUKLARDA İŞİTME KAYBININ 10 ÖNEMLİ SİNYALİ!
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor
2. Leyla Atakan Turnuvası yarın başlıyor