BAŞKAN SARI, “SOSYAL ORTAMLAR İÇİN AŞI YA DA ,PCR TESTİ İSTİYECEĞİZ”

İçişleri Bakanlığı'mızın 20.08.2021 tarihli kararı genelgesi ile konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşlarımızın toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında PCR testi istenecek

BAŞKAN SARI, “SOSYAL ORTAMLAR İÇİN AŞI YA DA ,PCR TESTİ İSTİYECEĞİZ”
BAŞKAN SARI, “SOSYAL ORTAMLAR İÇİN AŞI YA DA ,PCR TESTİ İSTİYECEĞİZ” Yalçın AKBULUT
Bu içerik 41 kez okundu.

Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı,6 Eylül Pazartesi gününden itibaren vatandaşların konser, sinema ve tiyatro gibi toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımlarında PCR testi sorgulaması yapılacağını duyurdu ve vatandaşları aşı olmaya davet etti.
Bizim için sizlerin sağlığı hep önceliğimiz olmuştur diyen Başkan Sarı;”Pandeminin başından beri Amasya'da titizlikle covit-19 tedbirlerini uyguluyoruz. 
Pandemide ilimizde hiç maske sıkıntısı yaşanmadı. 
Ürettiğimiz maskeleri hemşehrilerimize ellerimizle ulaştırdık. Şehrimizin en çok kullanılan alanları dezenfekte ettik. 
Şehrimizin sokak, cadde, otobüs durakları her bir köşesini yıkayıp temizledik. Bizim için sizlerin sağlığı hep önceliğimiz oldu. Bu salgının olumsuz ekonomik ve sosyal etkileri de oldu. 
Ülkemiz kapanmaya gitti. Ekonomik ve sosyal olarak vatandaşlarımız zor günler yaşadı. Çok şükür ki bu virüs belasının aşısı bulundu. 
Koronavirüs (Covid­19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riskin asgari seviyeye düşürülmesi için salgınla mücadele sürecinin temel prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra salgınla mücadelede elimizdeki en güçlü unsur gönüllülük esasına göre yürütülen aşılama faaliyetleridir. 
Ülkemizde de başarı ile yürütülmektedir. 
Ben de bir Amasyalı kardeşiniz, evladınız ağabeyiniz olarak aşılarımın tamamını oldum'diye konuştu.
“ASLA MÜSAADE EDİLMEYECEKTİR”
Kişi hastalığı geçirmemiş, aşılı değil veya PCR testi yok ise bu vatandaşların etkinliklere katılmasına müsaade edilmeyeceğini kaydeden Başkan Sarı;”Önümüzdeki dönemde de salgınla mücadelenin başarılı bir şekilde sürdürülmesi, vaka, hasta, yoğun bakım ve vefat sayılarının asgari seviyelere düşürülmesi ve salgının olumsuz ekonomik ve sosyal etkilerinin tamamen bertaraf edilerek kalıcı ve sürdürülebilir normalleşmenin sağlanması açısından toplumun bazı kesimlerinde mevcut olan aşılamaya ilişkin tereddütlerin giderilerek aşılamanın toplumsal bağışıklığı sağlayacak düzeye getirilmesi giderek önem kazanmaktadır.
Sevgili hemşehrilerim, sizlerde aşılarınızı olun. Sizlerden ricam budur. 
Okullarımız açıldı. Çocuklarımız için sağlığımız için aşımızı olalım. Virüs belasından biran önce kurtulalım.
İçişleri Bakanlığı'mızın belirlediği genelge ile toplu olarak bulunduğumuz faaliyetlere aşı olmayan vatandaşlarımız için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirildi. 
Bu çerçevede Belediyemizin veya ilimizin konser, tiyatro, sinema gibi toplu olarak gerçekleştirilen faaliyetlerde PCR testi sorgulaması yapılacaktır. 
Kişi hastalığı geçirmemiş, aşılı değil veya PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir. 
Toplumsal bağışıklığımız içi lütfen aşımızı olalım'ifadelerini kullandı.

#başkan sarı#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Atık ilaç toplama projesine ilgi büyük
Koronada son durum
Koronada son durum