Sakarya’da Film Festivali heyecanı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sakarya Üniversitesi'nin ortak çalışması olan 7. Sakarya Film Festivali yarışacak 2 bin 700 filmi sergilemeye hazırlanıyor. 11-14 Ekim arasında gerçekleşecek olan film festivalinde farklı ülkelerden filmler olacak.

Sakarya’da Film Festivali heyecanı
Sakarya’da Film Festivali heyecanı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 57 kez okundu.

SAKARYA (İGFA)- Sakarya Üniversitesi ve Sakarya Belediyesi’nin destekleri ile 7.’si düzenlenen Sakarya Film Festivali’nin lansmanı yapıldı. Farklı ülkelerinde katılım sağlayacağı festivalde 2 bin 700 film yarışacak. 11-14 Ekim tarihlerini arasında olacak olan festival SAÜ Kongre Merkezi’nde yapılacak.

Lansman toplantısına katılamayan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Filtresiz, asılsız bilgilerin kol gezdiği bu çağda sanatın öğretici ve birleştirici gücüne ciddi manada ihtiyaç duyuyoruz. Şehrimizin kültürünü ve tarihini tüm dünyaya tanıtacak bütün organizasyonları destekleyeceğiz. Sakarya’nın doğasını, kültürünü ve tarihini dünyaya tanıtacak olan bu projeye ortak olduğumuz için gururluyuz” mesajını iletti.

Yapılacak olan film festivalinin lansman toplantısına, Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaşan, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Mustafa Ak, SAÜ İletişim Fakültesi Dekanı Yusuf Adıgüzel, SASKİ Genel Müdürü Yiğit Turan, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve SAÜ öğretim görevlileri ile basın mensupları katıldı.

Sakarya’nın sinema sevgisini arttıracağını söyleyen Sakarya Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Yusuf Adıgüzel, “Film festivalleri dünyanın bir çok ülkesinde yapılıyor. Festivalin şehirle bütünleştirmesinde sizlerin katkısı büyük olacak. Sakarya halkının sinema sevgisini artırmak, benimsemelerini sağlamak istiyoruz. Film festivali ve diğer alanlarda üniversite olarak şehrin gelişimine katkı sunmayı amaçlıyoruz.

#sakarya film festivali#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
SARI: “BUGÜN KAHRAMAN GAZİLERİMİZE VEFA DUYGULARIMIZI İFADE ETMEK İÇİN, ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”
SARI: “BUGÜN KAHRAMAN GAZİLERİMİZE VEFA DUYGULARIMIZI İFADE ETMEK İÇİN, ÖNEMLİ BİR FIRSATTIR”
Başkan Şayir’den Gaziler Günü mesajı
Başkan Şayir’den Gaziler Günü mesajı