Advert

Öğrenci buluşmalarına yeniden başladı

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, pandemiden dolayı ara verdiği öğrenci buluşmalarına yeniden başladı.

Öğrenci buluşmalarına yeniden başladı
Öğrenci buluşmalarına yeniden başladı Yalçın AKBULUT
Bu içerik 69 kez okundu.

Başkan Kocaman, Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle bir araya gelerek, “Gençlik Buluşmaları” kaldığı yerden devam etti.

Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman, seçim vaatleri arasında yer alan eğitimde kalite ve başarı seviyesini en üst düzeye çıkarabilmek amacıyla İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile yürüttüğü "Eğitim Her Şeyimiz" projesi kapsamında pandemi dolayısıyla ara verdiği öğrenci buluşmalarına yeniden başladı.

Kocaman; “sizleri çok özlemişim”

“Sizleri çok özlemişim” diyen Kartepe Belediye Başkanı Av.M.Mustafa Kocaman “Pandemiden dolayı 1.5 yıl ara verdiğimiz liseli kardeşlerimiz ile okul buluşmalarımıza yeniden başladık. Bugünkü buluşmamıza ilçemizde faaliyet gösteren Pirelli Prometeon Fabrika Direktörü Bahadır Özer ile birlikte katıldık. Geleceğimizin teminatı öğrenci kardeşlerimizin sorularını cevaplayarak kariyer planlamalarına ve beklentilerine yardımcı olmaya çalıştık” ifadelerini kullandı. 

Karıyer günlerini ayağınıza getiriyoruz

Ertuğrul Gazi Anadolu Lisesi öğrencileriyle okulun konferans salonunda bir araya gelerek sohbet eden Başkan Kocaman, “Bizlere bir araya gelmek çok güzel. Sizlere bir araya gelmek benim en keyifli zamanlarımdır. Kartepemiz her geçen gün büyüyor. Nüfusumuz 126 bin 500’e ulaştı. Bir çok Anadolu şehrinden daha büyük ve 260 bin km kare alana sahip olmakla birlikte, ciddi anlamda turizm ve sanayi hareketliliğine sahibiz” dedi. Pirelli Prometeon Fabrika Direktörü Bahadır Özer gençlere kendisini tanıtarak çalışmaları hakkında bilgi verdi.      

Kartepemize çok önemli yatırım yapıldı

Direktör Özer “Her zaman kendinizi geliştirmeye bakın. Bu sayede yenilenen dünyanın her zaman bir parçası olursunuz” ifadelerini kullandı. Kartepe Belediye Başkanı Kocaman “Kartepemizde Dünyanın endüstriyel lastik odaklı tek şirketi Prometeon’un, Türkiye’nin ilk lastik fabrikası Kocaeli üretim tesisinde yer alan ve yaklaşık 15 milyon dolar yatırım yapılan yeni Ar-Ge Merkezi çok önemlidir. Yapılan her yatırım sizler için yapılmaktadır. Sizlerin sıralarında otururken bana söyleselerdi belediye başkanı olacaksın diye gülerdim. Kendinize güvenin yarın bu makamlara sizler geleceksiniz” açıklamasında bulundu.

Sizler için ücretsiz ingilizce

“Kartepemiz karıyer fırsatları açısından giderek zenginleşiyor” diyen Başkan Kocaman “İlçemizde çok değerli yöneticiler ve güçlü şirketler var. Örnek alacağınız ve sizlere vizyon katacak iş dünyasının değerli isimlerini sizlerle buluşturmaya devam edeceğim” ifadelerini kullandı. Başkan Kocaman “Sizler; farklı bir dünya bekliyor. Bunun için de kendinizi geliştirmelisiniz. Yurt dışına gittiğim zaman İngilizcenin ne kadar önemli olduğunu gördüm. Sizler için Kartepe Genç Akademi’yi hizmete açtık. Burada ücretsiz İngilizce dersi veriyoruz. Bunun büyük bir eksik olduğunu gördüm” ifadelerini kullandı.

Hayallerinizin peşinde koşun

“Acısu Mahallesi’nde gençlik ve spor kompleksi yapıyoruz” diyen Başkan Kocaman “Benim için en önemli yatırım sizlere yapılan yatırımdır. Sizlerin hayallerine, geleceğinize dokunacak yatırımlar benim için çok kıymetlidir. Yurt dışına bakın inceleyin. İnternet sayesinde her yere gitmiş kadar oluyoruz. Bizden daha güzel bir ülke yok. Bu yüzden Dünyanın gözü üstümüzdedir. Siyasete uzak durmayın. Milletin birliğini, bütünlüğünü korumak kucaklaşmanın kapısını açar. Ülkenin sorunlarının çözümü için kafa yormaya, daha güçlü bir Türkiye için hayaller kurmaya başlarsanız. Kendinize güvenin. İçinizde de dehalar vardır. Yeteneklerinizi keşfedin ve onlara fokuslanın. Gelecek Türkiye sizlerin omuzlarında yükselecek. Telefonum da kapısı da sizlere her zaman açık. Hayaller kimsenin ayağına gelmez. Peşinden koşmak gerekli” şeklinde konuştu.   

 

 

#kartepe başkan kocaman#
Bu Konuyu İlk Önce Sen Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakan Koca, vaka sayısını açıkladı
Bakan Koca, vaka sayısını açıkladı
 “Büyük projeler ancak güçlü  belediye yönetimiyle mümkündür”
“Büyük projeler ancak güçlü belediye yönetimiyle mümkündür”